لینک های دسترسی

ادعای ناتو مبنی بر پیشرفت در ولایت هلمند


ادعای ناتو مبنی بر پیشرفت در ولایت هلمند

ادعای ناتو مبنی بر پیشرفت در ولایت هلمند

ایساف در افغانستان میگوید، نیروهای آنها و عساکر اردوی ملی افغانستان در نقطۀ مرکزی و حیاتی طالبان، در هلمند پیشرفت نموده اند.

بیانیۀ روز دوشنبه ناتو مشعر است، این اولین باریست که نیروهای افغان و آیساف در ولایت هلمند به این سطح ، پیشرفت نموده اند.

طبق یک خبر دیگر، نیروهای ایتلاف و افغان طی دو عملیات، چندین تن را در رابطه به حملۀ مرگبار روز یک شنبه در جنوب افغانستان دستگیر نموده که باعث کشته شدن شش سرباز امریکایی و دوافغان گردید.

طبق گزارش ایازگل، خبرنگار صدای امریکا، حمله در ولایت قندهار یک پوستۀ امنیتی نیروهای ایتلاف و افغان را هدف قرار داد. این مرگبار ترین حمله بر عساکر ائتلاف در ماه جاری تلقی میشود.

برید جنرال جوزف بلاتز سخنگوی ناتو میگوید، نیروهای ائتلاف و محلی چندین مظنون را در رابطه به حملۀ روز یکشنبه محبوس نموده اند.

بلاتز گفت : "افرادیکه عقیده میرود در حملۀ روز گذشته دست داشته باشند، توسط نیروهای ائتلاف و افغان ، شب گذشته دستگیر شده اند. پس این خبر خوش است و در جریان عملیات دستگیری آنها هیچ برخوردی صورت نگرفت."

شورشیان طالب مسؤلیت بمگذاری مذکور را ادعا نموده اند.

تلفات ناتو بطور ثابت در افغانستان افزایش یافته و سال گذشته مرگبارترین سال برای نیروهای بین المللی در افغانستان ثابت شده و تابحال در حدود 480 عسکر امریکائی در افغانستان به قتل رسیده است.

XS
SM
MD
LG