لینک های دسترسی

Breaking News

مهمترین خلاصه خبرهای جهان


خشونت در کنییا

مقامات در کینیا، تندروان گروه الشباب را مسؤول حملات روز شنبه در نایروبی مرکز آن کشور، خواندند. در این حملات حداقل شش نفر کشته شده و بیشتر از ۶۰ تن دیگر مجروح گردیدند. مقامات گفتند تندروان بم های دستی را از داخل یک موتر به جانب یک ایستگاه عمده بس های شهری پرتاپ نمودند. جورح سیتوتی، وزیر داخله کینیا میگوید تعداد تلفات افزایش یافته است اما رقم تازه یی نداد.

انتخابات بین حزبی جمهوری خواهان

ریک سنتورم، کاندید حزب جمهوریخواه در مبارزات انتخاباتی دیروز در ایالت کانزاس پیروز گردید و در مقابل مت رامنی کاندیدی که در صدر قرار دارد در ایالت وایومینگ، گوام که مستعمره ایالات متحده است و جزایر مارینای شمالی و ویرجین، برنده شد. یک کاندید باید ۱۱۴۴ آرای اجتماعات حزبی را کسب نماید تا بتواند نامزدی حزب جمهوریخواه را در انتخابات میان حزبی نهایی که در شهر تامپای ایالت فلوریدا در اواخر ماه آگست برگذار میگردد، حاصل نماید.

حمله بم گزاری در نایجریا

یک بم گزار انتحاری به روز یکشنبه به یک کلیسای کاتولیک در شهر جوز نایجریا حمله نموده حداقل سه نفر را کشت. مقامات گفتند یک موتر مملو از مواد منفجره زمانیکه به کلیسا نزدیک میشد، انفجار داده شد. تا حال کسی مسؤولیت این حمله را نپذیرفته است، ولی مدت ها می شود که شهر جوز دستخوش خشونت ها بین مسلمانان و مسیحی ها است. در گذشته گروه باکو حرام که یک گروه افراطی اسلامی میباشد، مسوولیت حملات مشابه ای را بر عهده گرفته بود.

XS
SM
MD
LG