لینک های دسترسی

Breaking News

روز دوازدهم- ایالات متحده در صدر کشورهای مدال آور


مسابقۀ دوش 200 متر زنان، یکی از پرهیجان ترین مسابقۀ روز چهارشنبه این بازی ها بود که در آن سریعترین زنان جهان با هم به رقابت پرداختند.

مسابقۀ دوش 200 متر زنان، یکی از پرهیجان ترین مسابقۀ روز چهارشنبه این بازی ها بود که در آن سریعترین زنان جهان با هم به رقابت پرداختند.

قرار است ویرونیکا براون، ورزشکار رشته دوش زنان از جامائیکا اولین زنی باشد که به صورت مسلسل در سه دورۀ المپیک به مدال طلا کسب می کند. رقیب او در این مسابقه الیسن فلکس از ایالات متحده است که سه بار در مسابقۀ دوش 200 متر زنان، قهرمان جهان شده است.

او در بازی های المپیک 2004 و 2008 نتوانست از براون سبقت جوید و به مدال نقره دست یافت.

در سایر بازی های المپیک، مسابقۀ نهایی والیبال ساحلی میان دو تیم والیبال زنان ایالات متحده راه اندازی خواهد شد. دو تیم والیبال ساحلی ایالات متحده توانستند تیم های والیبال برازیل و هالند را شکست داده و برای کسب مدال طلا به مصاف هم بروند.

تیم ایالات متحده با کسب 81 مدال در ردۀ اول مدال آوران المپیک لندن قرار دارد و چین با کسب 77 مدال جایگاه دوم را از آن خود کرده است. بریتانیا با 49 مدال در مقام سوم قرار دارد.

فردا نهم ماه اگست روح الله نیکپا، ورزشکار رشته تکواندو افغان، به مصاف مایکل لونیوسکی از کشور پولند خواهد رفت. این دو ورزشکار در وزن 68 کیلوگرام به رقابت خواهند پرداخت.

نثار احمد بهاوی بازیکن دیگر افغان قرار است روز جمعه با رقیب مراکشی خود، عصام الشرنوبی مسابقه دهد.
XS
SM
MD
LG