لینک های دسترسی

Breaking News

واکنش رهبران جهان به انتخابات ریاست جمهوری ایران


حسن روحانی رئیس جمهور ایران
پس از آن که آقای روحانی، ملا میانه رو، به عنوان رئیس جمهور جدید انتخاب شد، در اولین سخنرانی تلویزیونی اش بروز شنبه، گفت که به منظور دستیابی به "صلح و ثبات" کشور به عملی کردن و متعهد ماندن به قانون نیاز دارد. اقای روحانی گفت افتخار میکند مردم شریف ایران وی شایسته این سمت دانستند. انها به وی اعتماد نمودند تا بتواند برای کشورش مصدر خدمت واقع گردد و مردم بتوانند در صلح و صفا زندگی کنند.

با اظهارات حسن روحانی در جاده های تهران که چهار سال قبل بدنبال نتایج جنجال برانگیز انتخاب مجدد محمود احمدی نژاد به میدان نبرد مبدل گردیده بود، جشن برپا شد. یکی از ساکنان تهران توضیح می دهد که با رای مردم، حمایت اقای اکبر هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی در چند روز اخیر و با برکناری محمد رضا عارف از رای، شادمانی بیشمار ایجاد شد که منجر به پیروزی آقای روحانی گردید.

ایالات متحده امریکا با ابراز نظر جی کارنی سخنگوی قصر سفید مبنی بر اینکه حکومت اوباما به رای مردم احترام میگذارد، مشارکت در انتخابات را به مردم ایران تبریک گفت.

اما بیانیه کارنی در انتخابات در برابر آنچه او به عنوان موانع و محدودیت های دولت از جمله عدم شفافیت، سانسور رسانه ها و محیط امنیتی تهدید آمیز اشاره میکرد.


بنیامین نتانیاهو، صدراعظم اسرائیل امروز یکشنبه پس از انتخاب رئیس جمهور جدید که به طور گسترده به عنوان یک میانه رو دیده می شود، خواستار فشار بین المللی بر ایران برای جلوگیری از جاه طلبی های هسته ای آن کشور شد.

این در حالیست که ولادیمیر پوتیتن رئیس جمهور روسیه امروز یکشنبه به حسن روحانی به مناسبت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری مراتب تبریکی اش را ابراز داشت و در ضمن از وی خواستار روابط نزدیک با مسکو شد.


حسن روحانی برنده انتخابات ایران
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:34 0:00
XS
SM
MD
LG