لینک های دسترسی

Breaking News

افزایش پناه جویان فراری سوری به کشور های همسایه


در حالیکه خشونت ها در سوریه بیشتر شده می رود، مردم آنکشور بصورت روز افزون کشور شان را ترک می گویند. گروه های تندرو که خواهان ایجاد یک دولت اسلامی در سوریه هستند، درعین زمان علیه حکومت، نیرو های مخالف، و گروه های کردی می جنگند که این موضوع باعث خروج دسته جمعی مردم گردیده است.

دفتر سازمان ملل متحده در امور پناهندگان می گوید از روز پنجشنبه تا کنون حد اقل چهارده هزار نفر به شمال عراق پناه برده اند. انتظار می رود که این رقم بیشتر گردد. فاریس سلیمان، یکی از پناهده گان ، در مورد وحشت در شهر قامشلی می گوید:
در مرده خانه ها اجساد بدون سر موجود است. کدام قواید و اصول بین المللی می تواند این عمل را توجیه کند؟ آنها سر می برند، سر اطفال را می برند. یک گروهی ازجبهه النصره اجازه کشتن کرد ها را داده است. آنها اجازه چور و چپاول و غارت کردن پول، دارائی و زنان کرد ها را داده اند.


حکومت سوریه سال گذشته نیرو های خود را از ساحه اکثریت کرد نشین در شمال شرق خارج ساخت تا بتواند توجه را بیشتر به دمشق و شهر های عمده دیگر معطوف دارد.

از آن زمان، گروه های مرتبط به القاعده مثل جبهه النصره و دولت اسلامی عراق با گروه های مسلح کرد ها در نبرد بوده است.

سعد احمد از شهر کردی حَسَکه سوریه می گوید اوضاع غیر قابل تحمل شده است: در ساحه ما قحطی و خشکسالی است، کار نیست، مردم در کشور شان بی جا شده اند. اوضاع روز به روز بدتر شده می رود. با گذشت هر روز کشور بیشتر ضربه می بیند. دیگر در سوریه امنیت وجود ندارد.

اعضای گرو های دهشت افگن نیز در نیرو های مخالف حکومت سوریه نفوذ کرده اند. راجا نصیر، سخنگوی گروه مخالف، می گوید از قدرت قابل ملاحضه بر خوردار هستند: ما بصورت تخمینی می گوئیم که در حدود یک هزار و پنجصد جنگجوی تندرو در میان یکصد و پنجاه هزار جنگجوی مخالف حکومت سوریه موجود است. آنها حرفه ای استند، با تجربه استند، و قدرت شان بیشتر شده می رود.

این گزارش باعث ایجاد نگرانی های بین المللی گردیده و قدرت های غربی را در قسمت ارائه کمک های نظامی به مخالفین حکومت بی میل ساخته است.
از آغاز نا آرامی های سوریه در بیشتر از دو سال قبل تا کنون تقریبا دو ملیون سوری کشور شان را ترک گفته که اکثریت شان به لبنان، اردن، و ترکیه پناه برده اند.
افزایش فرار سوری ها به دلیل افزایش خشونت
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00
XS
SM
MD
LG