لینک های دسترسی

Breaking News

حضور ایالات متحده و ایران در روز اول مجمع عمومی


شصت و هشتیمن نشست سران کشور های عضو ملل متحد، امروز سه شنبه در حالی در نیویارک اغاز گردید که خطابه های سران کشور های عضو تحت تاثیر جنگ سوریه و معضلات مربوط به ان قرار دارد. ولی در اولین روز اغاز این نشست، توجه به سمت دو رهبر کشور های ایالات متحده و ایران متمرکز است.

در حالیکه بارک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده و حسن روحانی رئیس جمهور تازه ایران هر دو در نیویارک به سر میبرند، امروز سه شنبه در اولین روز اغاز این نشست، رئیس جمهور اوباما در حالی خطابه اش را در صبح ایراد خواهد کرد که هر دو رهبر در عین زمان در تالار مجمع عمومی حضور نخواهند داشت. خطابه حسن روحانی رئیس جمهور ایران در عصر امروز حوالی ساعت پنج بوقت نیویارک ایراد خواهد شد.

در عین زمان، شایعاتی مبنی بر ملاقات احتمال دوگانه میان روسای جمهور ایالات متحده و ایران نیز از جانب سخنگوی وزارت خارجه ایران رد شد. مرضیه افخم، سخنگوی وزارت خارجه ایران در نشست خبری بیان داشت که وقت و زمان برای این ملاقات هنوز مناسب نیست.ولی این در حالیست که در ملاقات میان وزیران خارجه اعضای گروهی پنج به اضافه یک، جان کری وزیر خارجه امریکا و محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران شرکت خواهند کرد.

حضور ایران در مجمع عمومی ملل متحد
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00


انتظار میرود که علاوه بر موضوع ایران، معضله اسرائیل و فلسطین و جنگ در سوریه از دیگر نکات عمده گنجانیده شده در خطابه رئیس جمهور اوباما در اولین روز مجمع عمومی باشد.
در عین زمان، یک گروه ارشد سناتوران ایالات متحده از رئیس جمهور اوباما خواهان تجدید موضع امریکا در عدم پذیرش یک ایران دارای سلاح ذروی شدند و تاکید بر اینکه در صورتیکه جاه طلبی ایران در عرصه ذروی ادامه یابد، تعزیرات بر ان کشور با وجود موضع رئیس جمهور تازه ایران در قبال جامعه بین المللی، نافذ خواهد شد.

این در حالیست که اقای روحانی در یک کنفرانس مطبوعاتی بروز دوشنبه، رهبران غربی را تشویق به کاهش تعزیرات اقتصادی بر کشورش نمود
XS
SM
MD
LG