لینک های دسترسی

Breaking News

حمله انتحاری طالبان در مرز افغانستان وپاکستان


ارشیف
ارشیف
مقامات ولایت ننگرهار میگویند که سه فرد انتحارى بريک استگاه وسايط اکمالاتى ناتو در شهرک سرحدى تورخم حمله نموده و تعدادی از وسايط این استگاه را به اتش کشيده اند.

احمدضيا عبدالزى سخنگوی والی ولایت ننگرهار به راديو اشنا گفت که این حمله حوالى ساعت شش بامداد امروز در يک استگاه بزرگ وسايط ناتو بوقوع پیوست .

عبدالزى گفت که حمله کننده گان سه نفر بودند که کشته شده اند .

احمدضيا عبدالزى گفت که در اين حمله يک پولیس نظم عامه کشته شده و دو تن دیگر زخمى گردیده است.

سخنگوی والى افزود که همچنان دراین حمله سه محافظ افغان که وسايط ناتو را محافظت ميکرد نيز زخم برداشته است.

وى میگوید در اين استگاه هيچ عسکر نیروهای ناتو حضور نداشت.

وى میگوید استگاه يادشده مربوط به انعده قرارداديان است که وسايط واموال مورد نياز نیروهای ناتو را در سراسر افغانستان تهیه مینماید.

عبدالزى میگوید دراین حمله بيش از ده عراده وسایط نقلیه حریق گردیده است که تانکهاى نظامى وتانکرهاى اکمالاتى ناتو نیز شامل ان ميباشد.

وى میگوید غرض جلوگیری اتش سوزی پولیس اطفايه وارد محل شده است.

طالبان مسوولیت این حمله انتحاری را بدوش ګرفته است.

ذبیح الله مجاهد که خود را سخنگوی طالبان معرفی مینماید دریک پیام که از طریق ایمیل به رسانه ها ارسال گردیده ادعا نموده است که دراین عملیات تلفات زیادی جانی و مالی را با نیروهای خارجی وارد نموده اند اما عبدالزى سخنگوی والی ولایت ننگرهار ادعا تلفات جانی به نیروهای ناتو را رد کرد وگفت که در این حمله نیروهای ناتو تلفات جانی نداشته اند.

طالبان به روز دوشنبه نیز در همین شهرک بالای یک دفتر امنیت ملی افغانستان حمله انتحاری را انجام دادند که در اثر ان سه تن از کارمندان امنیت ملی مجروح گردید.

تورخم یکی از مرزهای مزدحم افغانستان با پاکستان است که روزانه هزاران مسافر در امتداداین سرحد عبورومرور مکنند .
XS
SM
MD
LG