لینک های دسترسی

Breaking News

عطف توجه امریکا به اقیانوس آرام


آزمون تسلط طلبی ها بین چین و امریکا
یکی از خصوصیت های استراتیژی دفاعی جهانی، که دو سال قبل از طرف رئیس جمهور اوباما طرح گردید، تغییر تمرکز و توجه قوای نظامی امریکا از شرق میانه به منطقه اقیانوس آرام بود. در آنجا بود که نیرو های امریکا به مشکلات قابل ملاحظه از جانب چین و قدرت رو به انکشاف پیهم قوای نظامی آن مواجه گردیده است.

قوای نظامی امریکا می گوید نفوذ امریکا در منطقه اقیانوس آرام کاهش نمی یابد. اما اقدامات اخیر چین به شمول تحمیل تعیین یک ساحه مشخص برای پرواز طیارات بر قلمرو فضایی بحر شرق چین و برخورد نزدیک کشتی های جنگی چین و امریکا بیانگر آن است که تسلط طلبی ها بین دو طرف به آزمون کشانده شده است.

اداره رئیس جمهور بارک اوباما برای ایجاد توازن مجدد توجه را از جنگ های عراق و افغانستان به اقیانوس آرام معطوف می دارد، جائیکه چین نیرو های خود را تقویت بخشیده است به شمول طیاره های جدید که تکنالوژی میزایل های ماورای صوت را انکشاف و حمل می کند.

تاثیر تماس با نیرو های چین
سمیول لاکلر، جنرال قوای بحری امریکا، می گوید تماس با نیرو های چین در منطقه می تواند روابط نظامی را با همدیگر بهتر سازد" ما باید کار بهتر انجام دهیم تا قادر به گفت و شنود با همدیگر باشیم، به شکلی که منجر به اشتباه و غیر موُثر بودن در یک ساحه امنیتی نگردد."

بری پفیل، مفسر نظامی از نهاد شورای اتلانتیک در واشنگتن این موضوع را مورد سوال قرار می دهد که آیا تغییر توجه واقعا به مفهوم تقویت نیرو ها است" ما دو هزار و پنجصد سرباز نیروی بحری در شمال آسترالیا داریم ، به نظر من یک انکشاف بسیار قابل ملاحظه نیست، فقط چند کشتی است. فکر می کنم یک تعداد کشتی نظامی در ساحل سنگاپور بود که گفته می شود در آنجا باقی می ماند، و دیگر چیزی نیست."
ارزیابی تعهدات نظامی امریکا در آسیا
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00


ایالات متحده امریکا اعلان کرده است که کشتی طیاره بردار یو اس اس رونالد ریگن را به عوض کشتی جورج واشنگتن در یوکو سوکای جاپان می فرستد.

مقامات امریکا تعهدات نظامی شان را با متحدین در منطقه ارزیابی می کنند و می گویند که می توانند در آینده عساکر، کشتی و تدارکات بیشتر را علاوه کند.
XS
SM
MD
LG