لینک های دسترسی

Breaking News

حملات انتحارى بالای تاسیسات دولتی در شرق کابل


ارشیف
حملات مهاجمان انتحارى بروز جمعه برساختمانهاى قوماندانى امنيه وولسوالى سروبى با از بين رفتن سه مهاجم خاتمه يافت.

دگروال محمد نعمان هاتفى سخنگوى قول اردوى ٢٠١سيلاب در شرق افغانستان ميگويد پنج مهاجم انتحارى با استفاده از لباس زنانه حوالى ساعت شش وسى دقيقه صبح روز جمعه توسط يک موتر که مملواز مواد انفجاري بود بر ساختمان قوماندانى امنيه ولسوالى سروبى حمله نمودند.

دگروال هاتفى ميگويد دو مهاجم خود را همرا با موترشان منفجر ساخت وسه تن ديگر وارد ساختمانهاى قوماندانى ومقر ولسوالى شدند.

وى گفت سه تن ديگر که در داخل ساختمانها قرار داشتند پس از مدت يک ساعت درگيرى باقواى افغان،انها نیزکشته شدند.

سخنگوى اردوى ملى ميگويد در همين زمان يک گروه ديگرى از طالبان مسلح که براى کمک با مهاجمان انتحارى در نزديکى ساختمان ولسوالى در کمين بودند با حملات سلامهاى ثقيل با قواى افغان درگير شدند.

وى ميگويد در اين درگيرى نيز حمله کننده گان کشته شده اند اماتا هنوز شمار دقيق شان مشخص نه شده است.

وزارت امور داخله دریک اعلامیه مطبوعاتی گفته است که تعداد حمله کنندگان سه تن بود که با استفاده از یک واسطه نوع تونس بالای قوماندانی امنیه ولسوالی سروبی حمله انتحاری نمودند.

طبق این اطلاعیه در این رویداد دو تن از مهاجمان انتحاری توسط نیروهای پولیس قوماندانی امنیه ولسوالی شناسایی و بهلاکت رسیدند و یک تن شان موفق به انجام حمله انتحاری شد.

وزارت امور داخله میگوید که دراین حمله یک پولیس کشته و سه تن پولیس ملی مجروح گردیده اند.

طالبان مسوليت اين حمله را بدوش گرفته است.

ذبیح الله مجاهد که خود را سخنگو طالبان معرفی مینماید دریک ّپیام که از طریق ایمیل به رسانه ها ارسال نموده گفته است که دراین حمله سه مهاجم انتحارى سهم داشته وانها در یک نبرد که چهارساعت طول کشید تلفات سنگین را با قواى افغان وارد نموده است .

این دومین حمله طالبان در ظرف سه روز در این ولسوالی است، سه روز قبل کاروان انتخاباتی داکترعبدالله عبدالله یکی از کاندیدان رياست جمهورى نیز در همين منطقه ازسوى طالبان مورد هدف قرار گرفت طالبان مسولیت حمله بالای کاروان انتخاباتی داکترعبدالله عبدالله را نیز پذیرفته است.
XS
SM
MD
LG