لینک های دسترسی

Breaking News

اوباما صدراعظم اوکراین را به واشنگتن دعوت نمود


آرسینی یاتسنیوک صدراعظم موقت حکومت اوکراین برای بحث روی بحران شبه جزیره ستراتیژیک کریمه به روز چهارشنبه با باراک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا در واشنگتن دیدار و گفتگو میکند. وی به دعوت رئیس جمهور ایالات متحده به ایالات متحده سفر میکند.

این در حالیست که نیروهای روسی در حالی به کنترل خود در منطقۀ کریمۀ اوکراین تشدید بخشیده اند که مقامات کریمه در تلاش تطبیق طرح شان مبنی بر پیوستن با روسیه می باشند. میکائیلو مالیشیف، رئیس کمیسون انتخابات کریمه امروز دوشنبه گفت وی برای همه پرسی روز یکشنبه اینده روی پیوستن با روسیه امادگی میگیرد. مالیشیف بیان داشت که تمام باشندگان کریمه که برای دادن رای ثبت نام کرده اند، واجد شرایط میباشند.

آرسینی یاتسنیوک صدراعظم موقت اوکراین دیروز یکشنبه تعهد یاد کرد که از یک سانتی متر قلمرو اوکراین نیز درنخواهد گذشت. یاتسینیوک این نکته را برای طرفدارانش که برای تجلیل از دوصدمین سالگرد تولد تاراس شوچنکو، شاعر و قهرمان ملی اوکراین در کیف جمع شده بودند، بیان داشت.

از سوی دیگر در واشنگتن، قانونگذاران جمهوریخواه امریکا با اشاره به جنگ داخلی سوریه، بلند پروازی ایران راجع به برنامۀ هستوی اش، و مداخله روسیه در اوکراین، رهبری رئیس جمهور اوباما را در سطح جهان مورد انتقاد قرار دادند. جی کارنی سخنگوی قصر سفید این انتقادات را یک بحث نادرست که بر اساس هیچ بنیادی استوار نیست خواند و بیان داشت که این انتقاد ها بیانگر آنست که رئيس جمهور روسیه به دلیل اقدامات ایالات متحده عمل کرده است.

ولی روسیه میگوید دلیل اقدامات اش در کریمه، حفظ شهروندان روس تبار آن منطقه از آنچه میباشد که مسکو آن را حکومت غیرمشروع اوکراین میخواند. یک قانونگذار روس گفت قصر کرملین در نظر گرفته که اگر در همه پرسی شانزدهم مارچ، مردم کریمه به نفع پیوستن با روسیه رأی دهند، مبلغ یک اعشاریه یک میلیارد دالر را بر بازسازی تاسیسات زیربنایی صنعتی کریمه مصرف کند.
XS
SM
MD
LG