لینک های دسترسی

Breaking News

آغاز مجدد مذاکرات صلح در خارکوف اوکراین


مذاکرات اوکراین بدون اشتراک نمایندگان شورشیان آغاز شد
چهار راهی استقلال به روز شنبه آرام به نظر می رسید، جائیکه دو و نیم ماه قبل مظاهره کننده گان انقلابی را اغاز کردند. مردم در جاده انستیتوتسکا برای یاد بود از کشته شد گان ادای احترام کردند. فامیل ها در مورد آغاز مداکرات اظهار نظر می کردند "واقعا می خواهم باور کنم که مذاکرات نتیجه می دهد. اما باور ندارم که چنین چیزی اتفاق افتد."

باشنده دیگر اوکراین امیدوار پیروزی مذاکرات است" امیدوار استم مذاکرات پیروز گردد، و رهبران ما واقعا در مورد اوکراین و مردم فکر کنند."

اما متخصصین امور در مورد مثمر بودن مذاکرات خوشبین نیستند به شمول آندری بیچنکو، مسوول نظر پرسی عامه در کییف" از آغاز این اوضاع، فرصت های زیادی برای مذاکرات موجود بود، اما از همان آغاز، عکس العمل خشونت آمیز و مسلحانه بود نه صلح امیز. فکر نمی کنم روسیه علاقمند حل اوضاع با اوکراین باشد."

عده یی باور دارند که اگر روسیه دخالت نمی کرد مشکلات در چندین شهر شرقی اوکراین هیچگاه آغاز نمی شد. اولکسی هرن از پوهنتون ملی اکادمی موهیلای کییف می گوید فرصت از دست رفته است" بدون روسیه، امکانات زیاد برای یافتن راه مصالحه موجود خواهد بود. بنا امکان مذاکرات با خبره گان در شرق امکان دارد، اما این امکان با دهشت افگنان مسلح که مردم را می کشند موجود نیست."

در همین حال به روز شنبه گردهم آیی در کییف به مناسبت تجلیل از هفتادمین سالروز اخراج تاتار ها از شبه جزیره کریمیه دایر شد.

در سال هزارو نهصد و چهل و چهار در ماموریت روسیه برای تبعید مردم، هزاران فامیل به اسیای مرکزی ارسال و جابجا شدند.

مصطفی زیمیلیف، رهبر تار تار های کریمیه از اتحاد ملی صحبت می کند " تمام کسانی را که توسط رژیم شوروی سابق کشته شدند به خاطر می اوریم ، امروز روز جنگ ملی و اتحاد ملی است."

در عین زمان به روز یکشنبه در شهر غربی سلاوانسک اوکراین آرامش بر قرار بود. سلاوانسک مرکز فعالیت های جدایی طلبان برای جدا ساختن بخش های اوکراین است که به زبان روسی صحبت می کنند.
XS
SM
MD
LG