لینک های دسترسی

Breaking News

افزایش مالیات بر تولیدات تنباکو


اعلان ترک سگرت در یک مغازۀ واشنگتن دی سی

اکثر افراد در سنین نوجوانی به سگرت کشیدن رو آورده و دیرتر متوجه می شوند که این عادت را رها کرده نمی توانند.

محققین در سراسر جهان به این نتیجه رسیده اند تا راه های ترک سگرت را که بتواند مانع استفاده از این پدیدۀ مضر به صحت شود، دریابند.

با وجود محدویت تبلیغاتی در بسیاری از کشور ها، شرکت های تولید سگرت از قوطی های آن به عنوان ابزار تبلیغاتی استفاده می کنند.

حکومت ها از قوطی های سگرت برای کاهش مصرف سگرت استفاده میکنند. محققین پرداخت مالیات بیشتر در تولید سگرت را بهترین روش در کاهش استفاده از سگرت عنوان میکنند.

سازمان جهانی صحت از حکومات می خواهد تا مالیات بر تولیدات تنباکو را افزایش دهند.

این سازمان به این باور است که مالیات بلند از یک سو مانع مصرف کنندگان سگرت با درآمد کم می گردد و از جانب دیگر مانع رو آوردن به دود کردن سگرت می گردد.

به گفتۀ سازمان جهانی صحت، ده در صد افزایش مالیات، چهار در صد استفاده تنباکو را در کشور های انکشاف یافته و هشت در صد در کشور های روبه انکشاف کاهش داده است.

احصائیه نشان می دهد، یک میلیارد نفر که تقریباً یکی از هر پنج تن در جهان را تشکیل می دهد، به سگرت و تنباکو عادت داشته و تقریباً نصف این افراد به خاطر استفاده از سگرت می میرند.

برخی مصرف کنندگان سگرت می گویند که اگر تنباکو تولید نمیشد به دود کردن سگرت عادت نمی کردند اما تعداد دیگر می گویند با وجود دانستن اضرار صحی سگرت شدیداً به آن عادت دارند.

کارشناسان صحت عامه انتظار دارند که در سال های آینده با مصرف سگرت مرگ و میر انسان ها افزایش خواهد یافت به ویژه در کشور های که عواید کم دارند زیرا در آن کشورها با استفاده از دخانیات امراض مختلف دیگر نیز گسترش میابد.

این کارشناسان امیدوارند با تطبیق استراتژی های موثر، میزان دود کردن سگرت کاهش یابد تا مردم کمتر به آن عادت کنند و کمپاین های افزایش آگاهی عامه باعث شود که جوانان به مصرف سگرت رو نیاورند.

کوشش در استفاده از اعلانات برای افزایش اگهی عامه در مورد اضرار کشیدن سگرت
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

XS
SM
MD
LG