لینک های دسترسی

Breaking News

وضع تحریم های جدید امریکا علیه ایران


وزارت خزائین ایالات متحده روز جمعه اعلام کرد که ۱۳ فرد و ۱۲ نهاد ایرانی را به فهرست تحریم‌های این کشور اضافه کرده است.

این وزارت از طریق وبسایت خود اسامی این افراد و نهادهای را، که برخی در امارات متحده عربی، لبنان و چین مستقر است، اعلام کرد. مقام های امریکایی می گویند تعزیرات جدید "گام های ابتدایی در پاسخ به رفتار تحریک آمیز ایرانی ها میباشد."

تعزیرات جدید علیه ایران به دنبال هشدار‌های پی در پی چند روز اخیر مقام‌های اداره جدید ایالات متحده به ایران در واکنش به آزمایش راکت بالیستیک در آن کشور اعلام می‌شود.

به گزارش رسانه ها ایران روز یکشنبه یک راکت بالستیک به نام «خرمشهر» را آزمایش کرده است. خبری که شورای امنیت ملل متحد و تهران آن را تایید کردند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا روز جمعه در توییتر خود نوشت که «ایران با آتش بازی می‌کند. آنها متوجه و قدردان آن نیستند که رئیس اوباما تا چه اندازه با آنان مهربان بوده. من نیستم.»

وی روز پنجشنبه نیز در پاسخ به خبرنگاران درباره این که آیا گزینه نظامی علیه ایران مطرح است گفت که تمام گزینه‌ها علیه ایران همچنان باز است و هنوز هیچ گزینه‌ای حذف نشده است.

قبل از آن نیز شان اسپایسر سخنگوی قصر سفید در نشست خبری روزانه خود با خبرنگاران هشدار داده بود که «اقدامات خصمانه» ایران بی پاسخ نخواهد ماند.

مایکل فلین مشاور امنیت ملی قصر سفید هم روز سه شنبه ضمن اخطار رسمی به ایران گفت که از این به بعد رفتار آن کشور به دقت زیر ذره بین خواهد بود.

برخی منابع آگاه روز گذشته به خبرگزاری رویترز گفته‌ بودند که مدتی بود روی تحریم‌های جدید علیه ایران کار می‌شد و آزمایش بالستیک اخیر، به تصمیم‌گیری ترامپ در این مورد کمک کرد.

ایران می‌گوید آزمایش‌های راکتی ناقض توافق جامع هسته‌ای با جامعه جهانی نیست. طبق توافق، ایران از آزمایش راکت های با قابلیت حمل کلاهک هسته ای منع شده است.

XS
SM
MD
LG