لینک های دسترسی

Breaking News

رد تقاضای وزارت عدلیه از طرف محکمه استیناف


یک محکمه استیناف فدرال اوایل صبح امروز تقاضای وزارت عدلیه ایالات متحده برای اعاده فوری فرمان اجرایی رئیس جمهور دونالد ترمپ در مورد منع ورود مهاجرین چند کشور عمدتا مسلمان به ایالات متحده، را رد کرد. فرمان اجرایی رئیس جمهور ترمپ به روز جمعه توسط یک قاضی فدرال ایالت واشنگتن موقتا متوقف گردید.

محکمه استیناف سن فرانسسکو با رد تقاضای وزارت عدلیه برای ابقای فرمان اجرایی دانلد ترمپ از محکمه یی که فرمان اجرایی رئیس جمهور ترمپ را متوقف ساخت، خواست تا در زمینه پاسخ گوید و همچنان از وزارت عدلیه خواست که تا ظهر روز دوشنبه پاسخ متقابل ارائه نماید.

اداره رئیس جمهور ترمپ می گوید که قاضی محکمه سیاتل با توقف موقتی فرمان اجرایی رئیس جمهور ترمپ از صلاحیت خود فرا تر گام نهاده است.

به روز جمعه جیمز رابرت قاضی فدرال ایالت شمالغربی واشنگتن فرمان اجرایی آقای ترمپ مبنی بر منع ورود مهاجرین هفت کشور عمدتا مسلمان به ایالات متحده را موقتاً متوقف ساخت و گفت" محکمه به این نتیجه رسید که فرامین جلوگیری موقت فرمان اجرایی ترمپ ضروری بود- و این فیصله مرعی الاجرا است."

رد تقاضای وزارت عدلیه امریکا از جانب یم محکمه استیناف
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00

رئیس جمهور ترمپ چند ساعت بعد از اتخاذ تصمیم جیمز رابرت قاضی فدرال، وی را مورد انتقاد قرار داد.

در حالیکه مظاهرات روی فرمان اجرایی رئیس جمهور ترمپ در ایالات متحده و کشور های متعدد جهان جریان دارد، دونالد ترمپ شب شنبه با هسمرش ملانیا برای اشتراک در یک محفل جمع آوری اعانه برای کمیته صلیب سرخ بین المللی در حالی وارد ایالت فلوریدا شد که هزاران مظاهره کننده در اعتراض به فرمان اجرایی آقای ترمپ در مورد مهاجرین به جاده ها برآمده بودند.

XS
SM
MD
LG