لینک های دسترسی

Breaking News

توانایی ترمپ در حل مسایل خارجی از نظر دو سناتور امریکایی


دو تن از سناتوران برجسته روز یکشنبه در کانگرس ایالات متحده این سوال را مطرح ساخته اند که آیا رئیس جمهور ترمپ توانایی برخورد با مسایل خارجی را، بخصوص مشکلات قصر سفید در موردعملیات و اجراآت امنیت ملی و آرامش داشتن رئیس جمهور در برخورد با مداخلۀ روسیه در انتخابات ایالات متحده را دارد یاخیر؟

سناتور جان مککین به برنامۀ " ملاقات با رسانه ها" از شبکۀ ان بی سی گفت وی در مورد درک بعضی از مسایل خارجی و بیانات متناقض وی نگرانی دارد. وی گفت:"من فکر میکنم که عدم توجه به اصلاحات مهاجرت، یک مثال ضرورت برای داشتن یک روند منظم تصمیم گیری در قصر سفید است و دیگر اینکه من فکر میکنم احتمالأ آنها را در حال حاضر بیشتر از همه مسایل دیگر تحت تأثیر قرار داده است".

وی گفت ترمپ، یک میلیاردر با نفوذ رهنمای معاملات خرید و فروش خانه، که به یک سیاستمدار جمهوریخواه تبدیل شده متحدین اروپایی را در مورد وضاحت و تعهدات به ناتو در حال سرگیچی قرار داده است. حتی در حالیکه مایک پنس معاون رئیس جمهور بروز شنبه در کنفرانس امنیت میونیخ گفت که ایالات متحده "روسیه را مسؤول" دانسته و در حمایت از ناتو متعهد میباشد. مککین گفت رهبران اروپا "گیچ و نگران میباشند".

مککین تقاضای یک تحقیق وسیع کانگرس را پیرامون نتیجه گیری موسسات استخباراتی ایالات متحده در مورد مداخلۀ مسکو نمود که درکمپیوتر رئیس مبارزات انتخاباتی هیلری کلینتن رقیب ترمپ در مبارزات انتخاباتی سال گذشته بطور غیر قانونی نفوذ کرده است. مسکو این مطلب را رد نموده است.

از جانب دیگر سناتور لیندسی گراهام در کنفرانس امنیتی میونیخ گفت که رهبر جدید ایالات متحده باید با قانونگزاران کار کند تا مسکو را مجازات نماید.

وی گفت: "سال ۲۰۱۷ سال مجازات و تنبیه روسیه در کانگرس خواهد بود". وی افزود: " بزرگترین نگرانی من در مورد ترمپ اینست که وی هیچگاهی به طرف کمره ندیده که بگوید: "با وجودیکه حزب دموکرات ازمداخلۀ روسیه آسیب دیده است. من اکنون رهبر جهان آزاد هستم، من میتوانم بشما تضمین نمایم که آنها قیمت مداخۀ در انتخابات ما را خواهند پرداخت".

گزارش: صدای امریکا

ویراستار: احد عزیززاده

XS
SM
MD
LG