لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ: شریک ساختن حقایق حق مطلق من است


ترمپ به خاطر تشریک اطلاعات با روسیه با انتقاده گسترده مواجه است

دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، گفته است که منحیث رئیس جمهور شریک ساختن حقایق در ارتباط با تروریزم، امنیت خطوط هوایی برای کمک های بشری با همکاری روسیه در مبارزه با داعش و دهشت افگنی "حق مطلق" او است.

روزنامه واشنگتن پست گزارش داده است که معلومات شریک شده نهایت محرمانه بوده و حتی بطورگسترده در داخل حکومت و با متحدین امریکا شریک ساخته نشده است.

درحالیکه رئیس جمهور امریکا صلاحیت شریک ساختن هرنوع معلومات را دارد و عملکرد آقای ترمپ غیرقانونی محسوب نمیشود، اما مقامات استخباراتی که در روزنامه ها از آنها نقل قول شده است درمورد شریک ساختن معلومات محرم اظهار نگرانی نموده اند.

به گزارش واشنگتن پست رئیس جمهور ترمپ حین ملاقات هفتۀ گذشته با وزیرخارجۀ و سفیر روسیه در قصرسفید، معلومات نهایت محرمانه را افشا کرده است. اما مقام ها بشمول مشاور امنیت ملی قصرسفید، این ادعا ها را نادرست خوانده و آن را رد کرده است.

در گزارش ها آمده است که امکان دارد با شریک ساختن معلومات با وزیرخارجه روسیه یک منبع استخباراتی در بارۀ گروه داعش را با خطر روبرو سازد.

درین میان اعضای دموکرات در کانگرس و برخی از اعضای جمهوریخواه شریک ساختن چنین معلومات را با روسیه خطرناک خوانده و آنرا محکوم کرده اند.

مقامات حکومت امریکا همچنان گفته اند معلومات که رئیس جمهور ترمپ افشا کرده است توسط یک متحد ایالات متحده براساس یک توافق شریک ساختن معلومات استخباراتی فراهم شده بود.

XS
SM
MD
LG