لینک های دسترسی

Breaking News

خوش‌بینی مردم بلخ از نامزدی جوانان در انتخابات ولسی‌جرگه


حمایت مردم بلخ از نامزدان جوان در انتخابات شورای ملی

باشندگان بلخ و شماری از فعالان مدنی و محصلین این ولایت از نامزدی جوانان نخبه در انتخابات شورای ملی استقبال می‎کنند و می‌گویند که نسل جوان آینده أفغانستان را تغیر خواهند داد.

در نشست "جوان برای جوان" که توسط دفترمعاونت سیاسی سازمان ملل در مزارشریف راه اندازی گردیده بود، شمار از باشندگان ولایت بلخ روی شعارها، اهداف و برنامه‌های نامزدان جوان در انتخابات پارلمانی گفتگو کردند. به گفتۀ آنان لازم است که از نامزدان جوان که اهداف استراتیژیک دارند باید حمایت صورت گیرد تا به ولسی جرگه راه یابند.

و فرشته تابقش از اشتراک کنندگان نشست جوان برای جوان به صدای امریکا گفت که "من اطمینان حاصل کردم و برنامه هایشان تا اندازه‌ای قناعت خاطر مرا بر آورده ساخت و حالا می‌توانم به کاندید مورد نظرم با آرامش خاطر، رأی بدهم."

در این میان، نامزدان جوان در انتخابات شورای ملی از حضور و نامزدی افراد زورمند و ناقضین حقوق بشر در انتخابات شورای ملی و افزایش نا امنی‌ها ابراز نگرانی می‌کنند. به گفتۀ آنان، حضور چنین افرادی رقابت‌ها سخت‌تر می‌کند؛ ولی برای راه‌یابی و مبارزۀ شان برای انسجام جوانان برای مؤفقیت در این مبارزات، تلاش خواهند کرد.

کارشناسان به این باور استند که مردم به آن نامزدان رای خواهند داد که با برنامه کاری داخل کارزار انتخاباتی شده اند. پریسا شمس از آگاهان در بلخ به صدای امریکا گفت که "مردم از انتخابات گذشته تجربه گرفته اند و این بار هوشمندانه رای می دهند".

بر اساس آمار دفتر ولایتی کمیسیون انتخابات در بلخ، ۸۵ تن در پیکارهای انتخاباتی برای به دست‌آوردن ۱۱ کرسی در انتخابات ولسی‌جرگه حضور دارند که برخی آنان جوانان استند که زیر سن ۳۰ سال عمر دارند.

XS
SM
MD
LG