لینک های دسترسی

Breaking News

هلاکت ده‌ها نظامی افغان و شورشیان در نبردهای تازه


مقامات افغان گفته اند که در درگیری‌های جداگانه در غرب افغانستان، تلفات سنگینی به نیروهای امنیتی و شورشیان طالب وارد شده است.

این حملات، به روز پنجشنبه (۲۰ جدی)، پوسته‌های امنیتی را در ولایات کندوز، بغلان، تخار و بادغیس هدف قرار داد.

مقامات می‌گویند، در این درگیری‌ها، ۳۲ نفر از نیروهای امنیتی کشته شده اند.

خبرگزاری رویترز، به نقل از احمد فهیم قرلق، ولسوال قلعه زال ولایت کندوز گزارش داده که در نتیجه حملۀ شمار زیادی از طالبان به این ولسوالی که در اوایل صبح روز پنجشنبه انجام شد، ۱۰ نفر از نیروهای امنیتی کشته و ‍۱۱ نفر دیگر زخمی شدند.

آقای قرلق گفت که در این درگیری، ۲۵ نفر از افراد گروه طالبان نیز کشته شده اند.

به گفته مقامات افغان، در نتیجه حملات مشابه در ولایات همجوار بغلان و تخار، حداقل ۱۶ نفر از شبه‌نظامیان طرفدار دولت افغانستان کشته شده اند. این مقامات هم‌چنین از تلفات سنگین طالبان در این درگیری خبر داده اند.

همزمان با این، جمشید شهابی، سخنگوی والی بادغیس گفته است که در نتیجه درگیری با شورشیان طالبان، شش نفر از نیروهای امنیتی کشته و ۱۰ نفر دیگر زخمی شده اند.

همزمان با تلاش‌ها برای کشاندن طالبان به پای میز مذاکره، ظرف ماه‌های اخیر درگیری میان این گروه و نیروهای امنیتی افغانستان کماکان ادامه داشته است.

دولت افغانستان، با آنکه باور دارد که بحران امنیتی این کشور تنها از راه گفتگو و مذاکره قابل حل است، ولی به وارد کردن فشار نظامی بر طالبان نیز تاکید دارد.

XS
SM
MD
LG