لینک های دسترسی

Breaking News

آمار تازه تلفات پناه‌جویان در جهان؛ هر روز حداقل یک کودک


یک کودک پناه‌جو که از غرق شدن کشتی در آب‌های مدیترانه نجات داده شد

کمیشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان گفته است که ظرف پنج سال اخیر، به طور اوسط، حداقل یک کودک پناه‌جو در هر روز، در جریان سفر کشته و یا ناپدید شده است.

دلیل اصلی این مسله، مسیرهای خطرناک مهاجرت در سطح جهان، به شمول آب‌های مدیترانه و رفت و آمد در امتداد مرزهای امریکا و مکسیکو خوانده شده است.

اداره بین‌المللی مهاجرت نیز در زمینه تلفات پناه‌جویان گزارشی منتشر کرده است. در این گزارش موسوم به "سفرهای مرگ‌بار" آمده است که از سال ۲۰۱۴ تا حالا ۳۲ هزار نفر در مسیر راه برای پناهندگی جان‌هایشان را از دست داده اند.

براساس یافته‌های این گزارش، حدود یک‌هزار و ششصد نفر از این قربانیان کودکان بوده اند؛ به شمول کودکانی که تا شش ماه عمر داشته اند.

در این گزارش، آب‌های مدیترانه مرگ‌بارترین مسیر رفت و آمد پنداشته شده است. از میان تلفات پناه‌جویان، بیشتر از ۱۷ هزار و نهصد نفر تنها در همین آب‌ها و در فاصله میان لیبیا و ایتالیا جان داده اند.

سازمان بین‌المللی مهاجرت در تازه‌ترین گزارش خود به افزایش تلفات در امتداد مرزهای امریکا و مکسیکو نیز اشاره کرده و گفته است که از سال ۲۰۱۴ تا حالا، بیش از یک‌هزار و نهصد نفر در این مسیر جان‌های شان را از دست داده اند.

XS
SM
MD
LG