لینک های دسترسی

Breaking News

گدی‌های باربی دو زن تاریخ‌‌ساز امریکایی وارد بازار شد


شرکت تولید کننده گدی‌های باربی دو گدی الهام‌‌گرفته از روزا پارکز و سلی راید، دو زن تاریخ ساز امریکایی را تولید و عرضه کرده است.

نام روزا پارک به عنوان "مادر جنبش حقوق مدنی مدرن" و نام سلی راید به صفت "نخستین زن و جوان‌ترین فضانورد امریکایی" در تاریخ ثبت شده است.

همراه هر یک از این گدی‌ها دفترچه‌‌ای است که در آن در مورد دستاوردهای این زنان توضیح داده شده است.

این گدی‌های باربی به تاریخ ۲۶ اگست، مصادف به روز برابری زنان در امریکا، وارد بازار شده و سازندگان آن امیدوارند بتوانند الهام‌‌بخش دختران باشد.

در ۲۶ اگست سال ۱۹۲۰، برای نزدهمین بار قانونی اساسی امریکا تعدیل شد و بر اساس تعدیل جدید، در این سال به زنان حق رای داده شد. از سال ۱۹۷۳ تا حال این روز به عنوان "روز برابری زنان" در امریکا جشن گرفته می شود.

متل، شرکت سازنده گدی‌های باربی، می گوید که بر اساس پژوهش‌‌ها، بسیاری از دختران از پنج سالگی با اعتماد به نفس کمتری به جنسیت خود می نگرند و همین، نیاز به ارایه چهره های الهام بخش و زنان پیشگام را از گذشته های دور تا امروز برجسته می کند تا این اعتماد به نفس را به آنها بازگرداند.

این دو گدی، بخشی از مجموعه "زنان الهام بخش" اند که به مناسبت روز جهانی زن در سال ۲۰۱۸ رونمایی شد. هدف از ارایه این مجموعه تجلیل از چهره هایی است که مسیر را برای نسل های آینده دختران هموار کردند تا رویاهایی به مراتب بزرگتر از قبل در سر بپرورانند.

از دیگر چهره هایی که تبدیل به گدی باربی شده اند می توان به املیا ارهارت، فریدا کالو و کترین جانسن اشاره کرد.

XS
SM
MD
LG