لینک های دسترسی

Breaking News

'می نخورده مست'؛ مردی که بدنش الکول تولید می‌کند


زمانی که پولیس در کارولینای شمالی، راننده‌ای را به ظن نوشیدن الکول و رانندگی در حالت مستی متوقف کرد، راننده تاکید داشت که هیچ نوشیدنی الکولی ننوشیده است. پولیس حرف‌هایش را باور نکرد و او را برای آزمایش به یک مرکز صحی برد.

زمانی که کارمندان صحی خون او را آزمایش کردند، میزان الکول موجود در بدن او ۰.۲ درصد، یعنی دو و نیم برابر میزان قانونی مصرف الکول در زمان رانندگی بود؛ مثل اینکه حدود ده نوشیدنی الکولی را در فاصلۀ یک ساعت نوشیده باشد.

اما این مرد هنوز اصرار داشت که هیچ نوشیدنی الکولی ننوشیده است. کارمندان مرکز صحی نیز حرفهایش را باور نکردند.

در نهایت، محققان در پوهنتون طبی ریچموند در نیویورک دریافتند که حرف‌های این مرد درست بوده است.

آنان دریافتند که او او مبتلا به یک وضعیت نادر صحی است که باعث می‌شود قند موجود در غذا در روده‌هایش به الکول تبدیل شود؛ به عبارت دیگر، درگیر وضعیتی است که بدنش به صورت دوامدار الکول تولید می‌کند.

نتایج این تحقیقات در یک مطالعۀ طبی گزارش داده شد و براساس آن تشخیص شد که این مرد، که هویت او افشا نشده، مبتلا به بیماری موسوم به (ABS) است.

فرهاد ملک، پژوهشگری که روی این قضیه کار کرده، در گفتگو با شبکۀ سی‌ان‌ان گفته است: "این بیماران تمام علایم فردی را دارند که مشروب نوشیده و مست باشد: نفس شان بوی الکول می‌دهد، خواب‌آلود اند و طرز راه رفتن شان به مست‌ها می‌ماند."

آقای ملک اما می‌گوید که در گذشته برای بیماری‌های شبیه این، درمانی وجود نداشت؛ اما به گفتۀ او حالا داروهای مشخصی برای درمان این نوع بیماری وجود دارد که علاوه بر دنبال کردن رژیم غذایی مناسب، می‌تواند بیمار را از این حالت بیرون کند.

XS
SM
MD
LG