لینک های دسترسی

Breaking News

با ایجاد کار در زنبورداری به شماری از معتادان کمک کردیم- زنبورداران تخار


با ایجاد کار در زنبورداری به شماری از معتادان کمک کردیم- زنبورداران تخار
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:33 0:00

بشیراحمد سنقر، یکی از اعضای انجمن زنبورداران ولایت تخار، می گوید که با آغاز فعالیت زنبورداری در این ولایت برای شماری از معتادان مواد مخدر زمینه کار را فراهم ساخته و آنان را از اعتیاد دوباره نجات داده اند.

.پرورش زنبور و تولید عسل در ولایت تخار رشد چشمگیر داشته و با گسترش فارم های زنبورداری در این ولایت برای تعدادی از جوانان نیز زمینه کار فراهم شده است

سنقر عضو انجمن زنبورداران ولایت تخار در گفتگو با صدای امریکا گفت که کار زنبورداری را از پنج هزار افغانی شروع کرد و اکنون بیش از ۱۰۰ کندو عسل دارد. او همچنان گفت که به منظور تقویت اقتصاد خود و خانواده اقدام به ایجاد فارم زنبورداری کرد و با گسترش آن، اکنون برای تعدادی از جوانان و حتا معتادان فرصت کار را فراهم ساخته است.

به گفتۀ او آب و هوای تخار برای زنبورداری مناسب بوده و این هوای مناسب سبب شده تا در عرصه تولید عسل با کیفیت موفق شود.

با اینحال، شماری ا ززنبورداران ولایت تخار گفته اند که به دلیل نبود بازار فروش محصولات، بارها خسارتمند شدند و خواستار توجه و رسیدگی مسوولان حکومت طالبان به وضعیت زنبورداران در ولایت تخار شدند.

سیم الدین، یکی از زنبورداران دیگر در ولایت تخار، با شکایت از نبود بازار برای فروش عسل از حکومت طالبان خواست که زمینه صادرات عسل را به خارج کشور برای آنان فراهم سازد.

او به صدای امریکا گفت که :"خواست ما این است که دولت کمک کند تا بتوانیم عسل‌هایمان را در کشورهای دیگر بفروشیم.."

XS
SM
MD
LG