لینک های دسترسی

Breaking News

ریاست اجرائیه: مقام‌ها هنگام ابراز نظر به نزاکت‌های اداری توجه کنند


والی بلخ رئیس اجرائیه را به معامله با آرای مردم متهم کرد

ریاست اجرائیه افغانستان، در واکنش به سخنان عطامحمد نور والی بلخ در مورد عبدالله عبدالله، از آقای نور خواست که با توجه به ساختار دولتی افغانستان، هنگام اظهارنظر به قوانین موجود احترام کند.

مجیب‌الرحمان رحیمی، سخنگوی ریاست اجرائیه افغانستان به روز پنجشنبه در یک نشست خبری در کابل، در واکنش به سخنان عطامحمد نور گفت که عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه در برابر سخنان وی، نظری ندارد و برای وی مؤفقیت خواهان است.

اما او تأکید کرد "امیدوار استیم که تمام مسؤولین حکومتی ساختار اداری و دولتی افغانستان را در نظر بگیرند و با درنظرداشت، ظرافت‌ها و نزاکت‌های که در امور دولتی نهفته است، اعلان موضع بکنند تا کلیت و تمامیت اداری در افغانستان وجود دارد در قانون اساسی و قوانین جاری کشور، محترم شمرده شود".

عطا محمد نور والی بلخ به روز دوشنبه همین هفته، عبدالله عبدالله رئیس اجراییه را به معامله‌گری با آرای مردم متهم کرد و از هوادارانش در قبال حمایت از آقای عبدالله در انتخابات ریاست جمهوری، معذرت خواست.

والی بلخ، در سومین سالروز درگذشت مارشال محمد قسیم فهیم در مزارشریف گفت "دو سال ما همرای شان سرگردان بودیم که او داکتر صاحب! در امر و نهی شریک باش حق‌ات را بگیر و صلاحیت‌ات را بگیر".

آقای نور در سخنانش، گماشته‌شدن نادر نادری به حیث رئیس اصلاحات اداری یاد کرد و گفت که با وی هیچ مشکلی ندارد.

پیش از گماشته‌شدن آقای نادری به حیث رئیس اصلاحات اداری، از شانزده سال به این طرف، احمد مشاهد یک مقام بلندپایه حزب جمعیت در رأس آن اداره قرار داشت.

استاد عطامحمد نور که به حیث رئیس اجرائیه، حزب جمعیت نیز کار می‌کند، پس از این تغییرات واکنش نشان داد؛ اما مشخص نساخت که داکتر عبدالله در کجا ضعیف عمل کرده است؟

اما سخنگوی ریاست اجرائیه گفت که تغییرات مقامات، بخشی از روند اصلاحات اداری است که این کار به منظور استفاده از تجربه‌های جدید صورت گرفته است و مسأله‌ای جدی نیست.

XS
SM
MD
LG