لینک های دسترسی

Breaking News

پسر دپلومات افغان در کانادا از اتهام تجاوز جنسی مبرا شد


پولیس کانادا پایان بررسی ها را در پیوند به یک قضیۀ تجاوز جنسی که در آن پسریک دپلومات افغان مقیم کانادا متهم بود، اعلام کرد و اتهامات وارده را بی بنیاد خواند.

رادنی سیلار، وکیل مدافع این پسر نوجوان افغان، گفته است که این قضیه به اجازۀ متهم و پدرش، بدون در نظر داشت هرگونه امتیازات و مصوونیت دپلوماتیکی، از سوی پولیس کانادا پیگرد شد.

چندی پیش خبرگزاری پژواک در افغانستان گزارش داده بود که آرش یما، پسر نادر یما، دپلومات افغان مقیم کانادا، بر یک دختر زیر سن قانونی -۱۶ ساله- تجاوز جنسی کرده است. آقای سیلار گزارش پژواک را "نادرست" خواند.

آقای سیلار به خبرگزاری سی بی سی گفت "اکثر افراد در چنین وضعیتی –طوریکه طی سال‌ها دیده ام- به مصوونیت دپلوماتیکی اتکا کرده و خاموشانه به کشور شان می‌روند و قضیه را ناتمام در کانادا رها می‌کنند. موکل من به خاطر اینکه بی گناه بود (به دلیل اتهام) به شدت برآشفته بود".

وکیل مدافع این قضیه گفته است که موکل وی دو بار زیر آزمایش "دروغ یابی" قرار گرفته و پولیس نیز برای سه ساعت پیهم از وی تحقیقات کرد.

آقای سیلار گفت که پولیس پس از تکمیل شدن تمام تحقیقات، با ارسال ایمیل به وی خبر داده است که این قضیه بدون اینکه کسی در آن متهم شده باشد، بسته شده است.

با وصف تلاش فراوان برای گرفتن جزئیات در مورد این قضیه از وزارت خارجۀ افغانستان، تماس‌های ما بی پاسخ ماند.

XS
SM
MD
LG