لینک های دسترسی

Breaking News

وزیر دفاع اسراییل به ایران: سوریه، ویتنام شما خواهد شد


وزیر دفاع اسراییل با اشاره به ادامۀ حضور نظامی ایران در سوریه گفته است که اسراییل به گونۀ خستگی‌ناپذیر تلاش می‌کند از حضور پایدار نظامی ایران در سوریه جلوگیری کند.

نفتالی بنت روز یکشنبه هشتم دسمبر (۱۷ قوس) گفت: "این که ایران می‌کوشد حلقۀ آتشین در اطراف کشور ما ایجاد کند، امر سری و پنهان نیست؛ [ایران] قبلا در لبنان پایگاه ساخته و سعی می‌کند در سوریه، غزه و جاهای دیگر نیز پایگاه بسازد".

آقای بنت تاکید کرد که اسراییل باید از سیاست "مهار کنندۀ ایران" به سمت "حملۀ پیشگیرانه" حرکت کند. او با هشدار به مقام‌های جمهوری اسلامی ایران گفت: "سوریه، ویتنام شما خواهد شد."

پیش از این بنیامین نتنیاهو، صدر اعظم اسراییل گفت که کشورش برای "اعمال فشار بر رژیم ایران"در حال "تلاش بی وقفه" است.

آقای نتنیاهو روز یکشنبه هشتم دسمبر (۱۷ قوس) در یک پیام در صفحۀ فارسی تویتر خود نوشت: "ما برای اعمال تحریم‌ها علیه رژیم ایران، اعمال فشار علیه رژیم ایران، مقابله با رژیم ایران و مقابله فعالانه و نظامی علیه اقدامات او برای استقرار در مرز ما، در حال تلاش بی‌وقفه هستیم".

صدر اعظم اسراییل در پیام دیگری با اشاره به دیدارهای اخیرش با دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده و ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه گفت: "ما در واقع یک تلاش جهانی علیه رژیم ایران را به پیش می‌بریم ... سه اولویت من در هر گفتگو این است: ایران، ایران و ایران."

XS
SM
MD
LG