لینک های دسترسی

Breaking News

'فیروزی ۱۴ میلیون دالر قرضش را در دو ماه گذشته پرداخته است'


کمیتۀ بررسی کابل بانک گفته است که خلیل‌الله فیروزی، یکی از سهم‌داران کابل بانک پس از انتقال از زندان به خانه، بخشی از قرض‌هایش را پرداخته است.

مسوولان این کمیته عصر چهارشنبه ۹ اکتوبر (۱۷ میزان) در دیدار با رییس جمهور غنی گفته اند که آقای فیروزی، ۱۴ میلیون دالر را به مدیریت تصفیه کابل بانک پرداخته و ۱۸ میلیون دالر دیگر را نیز به زودی پرداخت خواهد کرد.

خلیل‌الله فیروزی، یکی از سهام‌داران کابل بانک که به جرم پولشویی و اختلاس زندانی بود، در ۲۳ ماه اسد سال روان از زندان به منزلش منتقل شد و تحت نظارت قرار دارد. حکومت افغانستان دلیل انتقال آقای فیروزی از زندان را وضعیت وخیم صحی وی عنوان کرده است.

پس از ورشکستگی کابل ‌بانک در سال ۲۰۱۰ میلادی، حکومت افغانستان اعلام کرد که آقای فیروزی ۱۳۷ میلیون دالر از دولت قرضدار است.

پیش از این هنگام انتقال آقای فیروزی از زندان به خانه، مدیریت تصفیه کابل بانک اعلام کرد که او در سه مرحله ۶۵ میلیون دالر قرض‌هایش را در قالب جایداد و پول نقد به این کمیته پرداخته است.

بر بنیاد اعلامیۀ ارگ، در شش ماه گذشته به طور مجموعی ۲۵ میلیون دالر قروض کابل بانک حصول شده که از این مبلغ ۱۶ جایداد قرضداران کابل بانک بوده که به ارزش ۱۲ میلیون دالر به وزارت مالیه منتقل شده است.

XS
SM
MD
LG