لینک های دسترسی

Breaking News

مظنون گلوله باری هالند بازداشت شد


پولیس هالند گفته است که مظنون گلوله باری در شهر اوتریخت آن کشور که سبب کشته شدن سه نفر و زخمی شدن چند نفر دیگر شد، بازداشت شده است.

مقام‌های هالندی گفته اند که در این حمله سه نفر به شدت زخمی شده و چهار نفر دیگر جراحت سطحی برداشته اند.

پولیس هالند گفته اند که مظنون مرد ۳۷ سالۀ ترک‌تبار به نام گوکمن تنش است. او ساعت ۱۰:۴۵ پیش از چاشت دوشنبه (۱۸ مارچ) در یک قطار شهری به گلوله باری پرداخت.

پس از این گلوله باری، احضارات در شهر اوتریخت به بلندترین حد آن افزایش یافت و تدابیر بیشتر امنیتی در اطراف مکاتب، میدان‌های هوایی، زیربناهای حیاتی و مساجد اتخاذ شد.

سارنوالان هالندی گفته اند که احتمال "انگیزۀ دهشت افگنی" در پیوند با این حمله با با جدیت پیگرد می‌شود. به گفتۀ آنان ماهیت این حمله و نیز یادداشتی که از موتر مهاجم پیدا شده است، دلیل شده می‌تواند که انگیزۀ دهشت افگنی در این حمله مورد غور قرار گیرد.

اما خبرگزاری اناتولیای ترکیه از قول بستگان این مهاجم گزارش داده است که وی "به دلیل مشکلات خانوادگی" می‌خواست بر یک عضو خانوادۀ خود شلیک کند، اما به گفتۀ آنان گلوله ها به کسانی اصابت کرده است که می‌خواستند با فرد مضروب کمک کنند.

پولیس هالند گفته است که دو نفر دیگر نیز به ظن دست داشتن در این حمله بازداشت شده اند.

مارک روتی، صدر اعظم هالند وضعیت را "بسیار نگران کننده" خوانده و جلسۀ فوری را برای رسیدگی به وضعیت دایر کرده است.

دفتر آقای روتی با نشر بیانیه‌ای گفته است "کشورما با یک حمله در اوتریخت تکان خورده است...انگیزۀ دهشت افگنی را در این رویداد نمی‌توان نفی کرد".

XS
SM
MD
LG