لینک های دسترسی

Breaking News

وزارت دفاع افغانستان از تلفات سنگین طالبان خبر داد


وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که در نتیجۀ عملیات نظامیان افغان در نقاط مختلف این کشور تلفات سنگین به جنگجویان طالبان وارد شده است.

فواد امان، معاون سخنگوی این وزارت امروز پنجشنبه ۲۴ جون (سوم سرطان) با فرستادن پیامی به خبرنگاران گفت که اقدامات نیروهای امنیتی و دفاعی افغان برای محافظت از مردم و تامین امنیت افزایش یافته است.

آقای امان گفت: "در ۲۴ ساعت گذشته در نتیجه عملیات زمینی و هوایی نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان، ۲۲۱ طالبان در ۱۲ ولایت کشته شدند و همچنان نزدیک به صد تن شان زخم برداشتند."

بر اساس معلومات وزارت دفاع، در ولایات کنر، غزنی، قندهار، ارزگان، زابل، فراه، غور، بلخ، فاریاب، هلمند، نیمروز، کندز و بدخشان این تلفات به طالبان وارد شده است.

معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان افزود که حملات طالبان در اکثر نقاط این کشور با شکست "سنگین" روبرو گردید و نظامیان افغان در وضعیت بهتر قرار دارند.

از سویی هم، جنرال بسم‌الله محمدی، سرپرست وزارت دفاع در دیدار با سرور دانش، معاون دوم رییس جمهور افغانستان گفته است که روند تحولات امنیتی در این کشور به زودی تغییر می‌کند.

در همین حال، قول اردوی ۲۰۷ ظفر در غرب افغانستان از تسلیم‌شدن ۱۳۰ جنگجوی طالبان به سرگروپی مولوی حاجی مردان نورزایی در هرات خبر داده است.

طالبان هنوز دربارۀ این رویدادها چیزی نگفته اند.

XS
SM
MD
LG