لینک های دسترسی

کشتار۲۰ طالب قبل از احراز رهبري  قواي امنيتي  توسط ناتو در مناطق جنوبي افغانستان


قواي ائتلاف و پليس افغان فقط چيزي بيش از يک روز قبل از تحويل دهي عمليات امنيتي به ناتو در جنوب افغانستان ، دست کم ۲۰ طالب مظنون را کشته اند .

در يک بياينه قواي ائتلاف برهبري ايالات متحده امروز شنبه گفته شده که تندروان در اواخر روز شنبه سعي کردند در بخش جنوبي افغانستان بر قواي ائتلاف حمله غافلگيرانه کنند .

در ولايت جنوبي قندهار چهار طالب مظنون دردو حادثه جداگانه با انفجار ماين هائيکه آنها مي خواستند در کنار جاده تعبيه کنند هلاک شدند .

سه تندرو ديگر خودرا در ولسوالي ارغستان در اواخر روز شنبه منفجر ساختند در حاليکه يک تن چهارمي امروز يکشنبه در شنواليکوت واقع در شمال شهر قندهار مرد .

قرار است ناتو عمليات امنيتي را درهفت ولايت کليدي جنوبي افغانستان از قواي ائتلاف برهبري ايالات متحده فردا دوشنبه بدست گيرد . مامورين نظامي ميگويند اين به احتنمال زياد مشکلترين عمليات ناتو د ر تاريخ تشکيل و فعاليت آن اتحاديه است .

تعداد قواي ناتو در افغانستان تا اواسط ماه آگست تقريباً دوبرابرشده و به حدود ۱۸ هزار نفر ارتقا داده خواهد شد . .قواي ايالات متحده در حاليکه به تعقيب و پي گرد دهشت افگنان بشمول اسامه بن لادن ادامه خواهند داد ، کمک و حمايت محاربوي شانرا را در جنوب افغانستان براي ناتو فراهم خواهند ساخت .

يکي از چالش ها براي ناتو رونق تجارت ترياک است که فکر مي شود فعاليت شورشيان را تمويل کرده و به توسعه و گسترش ارتشا و فساد در منطقه کمک مي کند

XS
SM
MD
LG