لینک های دسترسی

در خشونت ها در افغانستان ۲۵ نفر، بشمول دو عسکر ناتو کشته شدند.


مقامات در افغانستان ميگويند انفجار بمي که در يک موتر تعبيه شده بود و کاروان وسايط ناتو را هدف قرار داد، حد اقل چهار نفر از اهالي و يک عسکر ناتو را در کابل هلاک ساخت و يک عسکر کانادائي در يک گلوله باري اشتباهي در جنوب کشته شد.

مقامات ميگويند در انفجار بم تعبيه شده در موتر در شاهراۀ کابل جلال آباد در داخل شهر کابل حد اقل سه عسکر ناتو مجروح شدند.

يک نطاق ناتو ميگويد امروز در عمليات نظامي عمده در ولايت قندهار طيارات جنگي ناتو بطور اشتباهي بر عساکر خود ناتو گلوله باري کرده و يک عسکر را کشته و چندين تن ديگر را زخمي ساخت. ناتو ميگويد از بدو آغاز عمليات مدوسه بروز شنبه تا بحال ۲۰۰ تندرو را کشته است.

در ولايت همجوار هلمند، مقامات ميگويند شورشيان طالب بر ولسوالي گرمسير آن ولايت حملۀ شبانه کرده و براي چندين ساعت جنگيده و بالاخره عقب نشيني کردند. مامورين ميگويند درين جنگ ۱۶ تندرو و سه فرد پوليس کشته شدند.

بروز يکشنبه در عمليات مدوسه که هدف آن اخراج شورشيان از ولسوالي پنجوائي قندهار بود، چهار عسکر کانادائي کشته شدند. از وقتي که ناتو بتاريخ ۳۱ جولاي عمليات امنيتي را در جنوب بعهده گرفت اين بزرگترين تهاجم آن عليۀ طالبان است.

قواي تحت رهبري ناتو ميگويد پوليس افغاني بيش از ۸۰ جنگجوي مظنون طالب را کشته است و ۱۸۰ تن ديگر ديده شدند که از منطقه فرار ميکنند.

يک طيارۀ کشاف برتانوي که بحمايت اين عمليات پرواز ميکرد بروز شنبه سقوط نموده همۀ ۱۴ تن از منسوبين نظامي داخل طياره را هلاک ساخت. مقامات برتانيه ميگويند علت سقوط طياره نواقص تخنيکي بود نه آتش دشمن.

XS
SM
MD
LG