لینک های دسترسی

Breaking News

قواي ايالات متحده و افغانستان يک تن از عمال القاعده را در خوست دستگير کردند.


قواي افغاني و ايالات متحده يک عضو ارشد القاعده را در جنوب شرق افغانستان دستگير کرده اند.

پوليس ميگويد او در جملۀ شش نفري قرار دارد که عساکر در خوست دستگير نمودند.

قوماندان محلي پوليس ميگويد اين گزارش ها را نميتواند تائيد کند که اين شخص سال گذشته از زندان ايالات متحده در بگرام فرار کرده بود.

روزنامۀ نيوز منتشرۀ پاکستان گفت يکي ازين افراد ابونصير القحطاني است که در ماۀ جولاي سال ۲۰۰۵ از زندان بگرام فرار کرده بود. مقامات نظامي ايالات متحده اسم اين زنداني را تائيد نکردند.

در عين زمان، گزارشي در مورد جنگ ها در افغانستان حاکيست که حملات شورشيان و جنگ ها بين جناح هاي مخالف در حدود ۴۰۰۰ نفر را در سال جاري هلاک ساخته است.

گزارش مشعر است که اکثر کساني که در افزايش در خشونت هاي اخير کشته شده اند، تندروان طالب و شورشيان بوده اند که در صدد برانداختن حکومت افغانستان هستند.

اين مطالعه امروز در روز پنجمين سالگرد اخراج طالبان توسط قواي تحت رهبري ايالات متحده، در کابل منتشر شد.

اين گزارش را هيئت مشترک انسجام و مراقبت که يک گروۀ مشترک افغاني و بين المللي، بشمول ناظرين ملل متحد، ميباشد، ترتيب کرده است. اين گروه تخمين ميکند که جنگ از ماۀ جنوري باينطرف ۳۷۰۰ کشته بجا گذاشته و ميگويد که حملات تندروان تا ۶۰۰ حمله در ماه بلند رفته که چهار برابر سال گذشته است.

در عين زمان مقامات افغاني اعلام کردند که اجساد ۲۰ تندرو طالب را در منطقۀ برمل ولايت پکتيکا کشف کرده است. دران منطقه قواي ناتو و افغاني درين اواخر در جستجوي شورشيان بودند.

XS
SM
MD
LG