لینک های دسترسی

Breaking News

در افغانستان هزاران نفر بطرفداري از عفو عمومي اجتماع کردند.


در حدود ۲۵ هزار نفر امروز در ستوديوم ملي کابل بطرفداري از پيشنهاد جنجال برانگيز عفو عمومي بمتهمين جنايات جنگي جمع شده اند.

ولسي جرگه و مشرانو جرگۀ مجلس شوراي ملي افغانستان، هردو، قطعنامه اي را بتصويب رسانيده که خواستار عفو عمومي براي کساني ميشود که در جنگ عليۀ اشغال افغانستان توسط شوروي و جنگ داخلي بعد از خروج عساکر شوروي دست داشتند.

بعضي ازين مجاهدين حالا اعضاي مجلس شوراي ملي بوده و در جملۀ کساني قرار دارند که متهم به سؤ رفتار ميباشند.

حامد کرزي، رئيس جمهور افغانستان گفت قبل از اتخاذ تصميم روي قبولي يا رد اين لايحه با متخصصين اسلامي و قانون اساسي مشوره خواهد کرد. بعضي از گروه هاي مدافع حقوق بشر ميگويند آنهائي که بسؤ رفتار متهم هستند بايد بعدالت کشانيده شوند.

در ساير انکشافات، وسايل نشراتي برتانيه گزارش داد که وزير دفاع برتانيه بروز دوشنبه يک تقويۀ قابل ملاحظۀ نيروهاي برتانيه را در افغانستان اعلام خواهد کرد.

در حال حاضر در حدود پنج هزار عسکر برتانوي در افغانستان در داخل قواي ناتو خدمت ميکند. اکثر آنها در ولايت هلمند مستقر هستند و براي حملات احتمالي طالبان در ماه هاي آينده آمادگي ميگيرند.

در يک خبر ديگر، حامد کرزي، رئيس جمهور افغانستان از ايتاليا و کانادا تقاضا کرده است تا عساکر خود را از افغانستان خارج نکرده و از مسير فعلي پيروي نمايند.

آقاي کرزي اين تقاضا را ديروز طي يک کنفرانس مطبوعاتي مشترک با ياپ دي هوپ سکفر، سرمنشي ناتو بعمل آورد.

XS
SM
MD
LG