لینک های دسترسی

Breaking News

شوراي امنيت صلاحيت ناتو در افغانستان را براي يک سال ديگر تمديد کرد


شوراي امنيت موسسه ملل متحد صلاحيت قواي تحت رهبري ناتو در افغانستان را براي يک سال ديگر تمديد کرد.

۱۴ عضو ازجمله اعضاي پانزده گانه شوراي امنيت ، در اواخرروز چهارشنبه فيصله نامه اي را درهمين ارتباط تصويب کردند اما روسيه بدان راي نداد و دليل آنرا عدم توافق بامتن مسوده پيشنهادي خواند.

ويتالي چيرکين سفيرو نماينده روسيه در ملل متحد قبلاً گفته بود ماسکو از ماموريت ناتو در افغانستان حمايت دارد اما از يک بند مسوده پيشنهادي ابراز نگراني کرد که درآن از جاپان بخاطر حمايت از قواي ائتلاف برهبري ايالات متحده در افغانستان سپاسگذاري شده است.

سياستمداران مخالف حکومت جاپان تهديد کرده اند که در پارلمان سدراه تصويب حمايت بحريه جاپان از عمليات در افغانستان خواهند شد چرکين گفت فيصله نامه ملل متحد نبايد به ملاحظات داخلي جاپان ارجحيت بدهد.

در گزارشهاي ديگر خشسونت به شمالغرب افغانستان که عموماً آرام بود زماني گسترش يافت که تندروان در يک جنگ ساعته با پوليس بروز چهار شمبه در گير شدند.

والي ولايت بادغيس ميگويد بيست تندرو زماني شکته شدند که بر يک پوستۀ پوليس حمله کردند.

درين زد و خورد چهار پوليس نيز کشته شد. قبل بر آن بروز چهار شنبه قواي تحت رهبري برتانيه تهاجم جديدي را عليه جنگجويان طالبان در ولايت پر آشوب هلمند براه انداخت.

در يک انکشاف ديگربروز چهار شنبه کابينه جرمني موافقه کرد عساکرآن کشور را در افغانستان تااکتوبر سال ۲۰۰۸ نگهدارد.

اما در حاليکه رقم تلفات نظامي در افغانسنان بيشتر شسده است حکومت کانادا ، هالند و جرمني با فشارداخلي مردم خودشان مواجه شده اند تا عساکر خودرااز افغانستنان خارج سازند.

XS
SM
MD
LG