لینک های دسترسی

Breaking News

وزير خارجۀ عراق ميگويد توجۀ کنفرانس منطقوي بايد بر امنيت متمرکز باشد


هوشيار زيباري، وزير خارجۀ عراق ميگويد توجۀ کنفرانس منطقوي مجوزۀ هفتۀ جاري روي موضوع عراق بايد بر امنيت در عراق متمرکز باشد نه تشنج با ترکيه.

زيباري اين موضوع را امروز در يک کنفرانس مطبوعاتي مشترک با منوچهر متکي، وزير خارجۀ ايران که از عراق ديدن ميکند، بيان کرد.

زيباري گفت عراق و ايران، هردو ميخواهند که کنفرانس اين هفته در استانبول بايد ثبات و امنيت عراق را مورد بحث قرار دهد.

او گفت توجۀ اين کنفرانس نبايد بخاطر تشنج بين حکومت ترکيه و شورشيان کرد در شمال عراق انحراف نمايد.

در يک انکشاف جداگانه امروز در بغداد، نوري المالکي، صدراعظم عراق و دس برون، وزير دفاع برتانيه که از عراق ديدن ميکند موافقه نمودند که قواي عراقي آماده است تا عمليات امنيتي را در ولايت جنوبي بصره بعهده بگيرد.

دو رهبر گفتند که عراق آماده است تا کنترول آن ولايت را در اواسط ماۀ دسمبر بدست بگيرد.

در خشونت هاي امروزي، قواي نظامي ايالات متحده در عراق ميگويد قواي ائتلاف امروز در جريان عملياتي در شهر شمالي کرکوک که شبکۀ القاعده در عراق را هدف قرار داده بود، سه دهشت افگن را بقتل رسانيد.

قواي نظامي گفت قواي ائتلاف در جستجوي يک رهبر ارشد القاعده در عراق عمارتي را محاصره نمود و از ساکنين آن تقاضا کرد تا عمارت را ترک کنند.

در تبادلات آتشي که صورت گرفت، اين دهشت افگنان هلاک شدند. قواي نظامي ازين رهبر القاعده که در جستجوي آن بود، نام نبرد ولي گفت به ايفاي يک نقش عمده در يک سلسله قتل ها و انفجارات بم هاي تعبيه شده در موتر، مظنون بود.

در بغداد، قواي ائتلاف شخصي را که تحت تعقيب بود دستگير نموده و در يک عمليات ديگر بمنظور ثبات بخشيدن در منطقه۱۱ تن ديگر را توقيف کرد.

XS
SM
MD
LG