لینک های دسترسی

Breaking News

وزيردفاع امريکا ميگويد، القاعده در مناطق سرحدي پاکستان سازمان دهی مجدد شده است.


رابرت گيتس وزير دفاع ايالات متحده مي گويد، القاعده در مناطق دور افتادۀ سرحدي داخل پاکستان ، نزديک سرحد به افغانستان سازمان دهي مجدد شده و توجه را به حملات برقواي نظامي وحکومت پاکستان متمرکز ساخته است.

اما وزيردفاع ايالات متحده علاوه کرد که فعاليتهاي القاعده در پاکستان تابحال به افغانستان جاييکه عساکر افغاني، ناتو و امريکايي با افزايش قابل توجه در حملات طالبان در جريان دو سال گذشته مواجه بوده اند، تاثيري نيفگنده است .

وزير دفاع امريکا در جريان يک کنفرانس مطبوعاتي روز جمعه گفت وزارت دفاع امريکا در صدد دريافت طرقي براي بهبود بخشيدن توانايي هاي نظامي درمقابله با شورشها، بافراهم نمودن به وسايل نظامي و تمريني به پاکستان ميباشد. ايالات متحده هرسال صد ها مليون دالر کمک نظامي را براي پاکستان فراهم داشته است.

گيتس همچنان گفت در افغانستان عساکر امريکا و ناتو ضربات شديدي را بر طالبان تحميل کرده اند و به مساعي وسيع و جامع بازسازي و استحکام بخشيدن قواي امنيتي افغانستان آغاز کرده اند.

اين هفته يک قوماندان ارشد امريکا گفت وزارت دفاع امريکا استراتيژيهاي نظامي اش در افغانستان را در مقابله با افزايش در حملات تندروان، تحت غور مجدد قرارداده است .

XS
SM
MD
LG