لینک های دسترسی

پرويز مشرف اين اتهامات را رد نمود که خدمات استخباراتی پاکستان در قتل بينظير بوتو دخيل بوده اند


پرويز مشرف رئيس جمهور پاکستان اين اتهامات را رد نمود که نظاميان وخدمات استخباراتی پاکستان در قتل بينظير بوتور، صدراعظم سابق، دخيل بوده اند.

آقاي مشرف در جريان يک کنفرانس مطبوعاتي در اسلام آباد همچنان گفت از تحقيقاتي که بر قتل بينظيربوتو بعمل آمده کاملاً راضي نمي باشد.

رئيس جمهور پاکستان به اين حقيقت اشاره نمود که اندکي بعد از اين حمله ، تلوزيون محلي نشان داد که خون و ساير مخروبه هاي از محل حادثه ، پاک و شتسشو ميشود.

وي گفت اين يک مثالي از بي کفايتي است نه کوشش حکومت براي پنهان کردن شواهد. بينظير بوتو پنجشنبۀ گذشته در جريان يک حمله با تفنگ و حملۀ انتحاري در يک اجتماع در راولپندي کشته شد.

رئيس جمهور پاکستان همچنان گفت وي مکرراً خانم بوتو و حزب او را از تهديد ها عليه حيات او هشدار داده بود.

رئيس جمهور پاکستان همچنان اتهامات عدم امنيت را رد نموده گفت به خانم بوتو ترتيبات کامل امنيتي داده شده بود.

وي گفت اين رهبر حزب مخالف قسماً مسؤل است زيرا خواست که حاميانش را از دريچۀ سقف موترش استقبال کند.

اختلاف نظر در مورد نحوۀ کشته شدن بينظير بوتو و اين نظر حکومت بروز کرده که ميگويد او در اثر گلوله باري و يا پارچه هاي بم نه بلکه در اثر اصابت سرش به دريچۀ سقف موترش کشته شده است.

حاميان خانم بوتو اصرار دارند که وي در اثر شليک مرمي کشته شده است. در عين زمان حزب خانم بوتو تحقيقات ملل متحد را بر قتل او تقاضا کرده است.

حزب خانم بوتو و حزب ديگر مخالف برهبري نواز شريف صدراعظم سابق همچنان تصميم حکومت را براي به تاخير انداختن انتخابات پارلماني تا هجدهم فبروري در اثر خشونتهاي پس از قتل خانم بوتو محکوم کرده اند.

ولي اين گروه هاي مخالف ميگويند در انتخابات که اساساً در هشتم جنوري در نظر گرفته شده بود سهم خواهند گرفت.

XS
SM
MD
LG