لینک های دسترسی

جارج بش ميگويد وي روی طرحهای در مورد ايران در جريان سفر خود به منطقه بحث خواهد کرد


جارج بش رئيس، جمهور ايالات متحده ميگويد که وي روي طرحهاي در مورد ايران در پهلوي عمليه صلح شرق ميانه در جريان سفر خود به منطقه درين هفته بحث خواهد کرد.

آقاي بش در زمينه مواد مورد بحث سفرش تفصيلي نداد اما در مصاحبه هاي قبل از عزيمتش گفت وي روي طرحهاي کار ميکند که آنرا عليه «جاه طلبي هاي تجاوزکارانه» ايران خواند.

او گفت رهبران عرب را در مورد تعهدات واشنگتن مبنی بر تضمين ثبات و امنيت در منطقه اطمينان خواهد داد.

ايران از مسافرت بش به اسرائيل و پنج کشور عربي انتقاد کرده است. محمد علي حسيني نطاق وزارت خارجه ايران امروز يکشنبه گفت که آقاي بش در امور منطقه مداخلت ميکند. و اما او در تجريد ايران ناکام شده است.

آقاي بش به خبرنگاران اسرائيلي هفته گذشته گفت وي روي حمله ايران به اسرائيل فکر نميکند، اما ايران بحيث يک تهديد باقي خواهد ماند.

آقاي بش ميگويد وي اول با ايهود المرت، صدراعظم اسرائيل و محمود عباس، رئيس جمهور اداره فلسطينيان ملاقات ميکند تا در مورد پيشرفت مذاکرات صلح براي رسيدن به آنچه که وی انرا اميدواري مشترک انها براي «تشکيل دو کشور ديموکراتيک اسرائيل و فلسطين که در کنار هم در صلح و امنيت زنده گي کنند» خواند، صحبت نمايد.

رئيس جمهور بعد از ظهر روز سه شنبه واشنگتن را ترک ميگويد. بعد از توقف در اسرائيل و ساحل غربي، وي از پنج متحد عمده ايالات متحده در منطقه بازديد خواهد کرد که عبارت اند از کويت ، بحرين ، امارات متحد عرب ، عربستان سعودي و مصر.

XS
SM
MD
LG