لینک های دسترسی

افراد مسلح سه فرد پوليس را در پاکستان کشتند


پوليس پاکستان ميگويد افراد مسلح سوار بر موترسيکل امروز در ولايت بلوچستان سه فرد پوليس را کشتند. مقامات گفتند افراد مسلح ناشناس بعد ازين حمله در کويته مرکز ولايت بلوچستان از صحنه فرار نمودند.

بلوچستان در سال هاي اخير صحنۀ خشونت هاي شورشيان قبايلي بوده است که بخش زيادتر عوايد ناشي از منابع طبيعي منطقه ميباشند.

طبق یک خبر دیگر، رهبران دو حزب عمدۀ مخالف حکومت پاکستان امروز در اسلام آباد ملاقات ميکنند تا موضوع ايجاد يک حکومت ائتلافي را که شايد پرويز مشرف را براندازد، مورد بحث قرار دهند.

حزب مردم پاکستان و حزب مسلم ليگ مربوط نواز شريف در انتخابات پارلماني هفتۀ جاري بر حزب مشرف غالب شدند. پرويز مشرف، رئيس جمهور ميگويد در نظر ندارد استعفي بدهد و خواستار يک ائتلاف هم آهنگ در قبال پيروزي احزاب مخالف شده است.

آصف زرداري، رهبر حزب مردم پاکستان و شوهر بينظير بهوتو گفته است که آن احزاب در نظر دارند قدرت پارلماني را که تحت حکمروائي رئيس جمهور تضعيف شده بود، اعاده کنند.

زرداري قبلاً امروز با رهبر حزب عوامي ملي غيرمذهبي، يک حزب کوچک که احتمال دارد در ائتلاف شريک شود، ملاقات کرد.

در عين زمان، پوليس بر تقريباً ۱۰۰ وکيل قانوني در کراچي گاز اشک آور شليک کرده و شش احتجاج کننده را توقيف کرد که خواستار مقرري مجدد قضاتي ميشدند که در زمان حالت اضطرار ماۀ نومبر آقاي مشرف برکنار شده بودند.

بروز چهارشنبه، اعتزاز احسن، يک وکيل مدافع که توقيف شده بود گفت اين قضات بايد تا تاريخ نهم مارچ، يک سال بعد از برطرفي افتخار محمد چودهري قاضي القضات توسط آقاي مشرف، دوباره مقرر شوند.

او هشدار داد که اگر تا اين ضرب الاجل آنها دوباره تعيين نشوند، احتجاجات بيشتري براه خواهد افتاد.

در يک انکشاف ديگر، نتايج مقدماتي انتخابات در ولايت سرحد شمال غربي نشان ميدهد که راي دهندگان احزاب اسلامي سخت گير را که در سالهاي اخير دران ولايت حکمروائي ميکردند، رد نموده اند.

حزب عوامي ملي غير مذهبي و ساير گروه هاي غيرمذهبي در مناطق ناآرام نزديک سرحد افغانستان پيشي دارند.

XS
SM
MD
LG