لینک های دسترسی

تدویر جلسه قضایی روی پرویز کامبخش، متهم به اهانت به دین اسلام


محکمه استیناف ولایت کابل، جلسه قضایی خویش را روی پرویز کامبخش که تقرببا هفت ماه قبل به اتهام اهانت به دین اسلام، باز داشت گردیده و از سوی محکمه ابتداییه ولایت بلخ به اعدام محکوم گردیده بود، امروز یکشنبه دایر نمود.

پرویز کامبخش در اخیر جلسه قضایی، اتهامات وارده را، مبنی بر تکثیر مطالب کفر آمیز کاملا بی اساس خوانده و اظهار نمود که اعتراف وی به شکل جبری در مراحل ابتدایی صورت گرفته است.

محکمه استیناف، پرویز کامبخش را به منظور تکمیل دفاعیه و تعیین وکیل مدافع یک هفته مهلت داد که بعد از تکمیل دفاعیه و تعیین وکیل مدافع، جلسه قضایی هفته آینده دایر می گردد.

پرویز کامبخش محصل سال سوم پوهنحی ژورنالیزم پوهنتون بلخ و خبر نگار روزنامه جهان نو میباشد.

وی به اتهام تکثیرمطالب کفر آمیز نزدیک به هفت ماه قبل، از سوی مسوولین امنیتی ولایت بلخ باز داشت گردیده بود که بلا فاصله حکم اعدام بالایش از طرف محکمه ابتداییه این ولایت صادر گردید.

سيد پرويز کام بخش همچنان امروز درين محکمه در کابل گفت که محاکمه منصفانه نبود زيرا به او سه دقيقه وقت داده شده بود تا از خود دفاع کند.او گفت که يک مسلمان است و بمذهب خود توهين نميکند.

در رابطه به بازداشت و حکم اعدام پرویز کامبخش، روزنامه نگار افغان، و نهاد های مختلف در بعضی شهر های افغانستان، دست به اعتراض زده و خواهان رهایی وی گردیدند.

قاضي به کام بخش تا روز يکشنبه آينده وقت داد تا با يک وکيل مدافع ملاقات کرده و براي دفاع آمادگي بگيرد.

ايالات متحده، برتانيه و گروه ها مدافع حقوق وسايل نشراتي از مقامات افغاني تقاضا کرده اند تا برين قضيه مرور کرده و مجازات او را بتعويق بياندازند.

موضوعی که منجر به گرفتاری پرویز کامبخش گردیده است در نوع خود در افغانستان بی سابقه میباشد.

XS
SM
MD
LG