لینک های دسترسی

رهبر زنداني مخالفين حکومت در محکمه حاضر شد.


شخص شماره دو در حزب عمدۀ مخالف حکومت زمبابوي که سه روز قبل باتهام خيانت ملي زنداني شده بود امروز در هراري، پايتخت آن کشور در محکمه حاضر شد.

تنداي بيتي، باساس يک حکم عدلي درين محکمه ظاهر گرديد. پوليس گفته است که منشي عمومي جنبش براي تغير ديموکراتيک به خيانت ملي متهم ميشود. مجازات اين اتهام اعدام است.

او همچنان متهم گرديده که در انتخابات رياست جمهور ماۀ مارچ، نتايج را قبل از وقت اعلام کرده بود که نشان ميداد مورگن چنگيراي، رهبر جنبش براي تغير ديموکراتيک برنده شده است. پوليس در نظر دارد بيتي را بخاطر اين عملش به اشاعۀ اطلاعات نادرست که ضرر به دولت است، متهم کند.

پوليس به تعقيب حاضر شدن بيتي در محکمه او را توقيف نمود. او بار اول بروز پنجشنبه وقتي دستگير گرديده بود، که از افريقاي جنوبي به زمبابوي بازگشت.

جنبش براي تغير ديموکراتيک پشتيبانان رابرت موگابي، رئيس جمهور را بحملات مکرر و تخويف در روزهاي قبل از دور دوم انتخابات رياست جمهوري، که کمتر از دو هفته بعد داير خواهد شد، متهم کرده است. ائتلاف گروه هاي مخالف ميگويد از وقت انتخابات رياست جمهوري ماۀ مارچ باينطرف بيش از ۶۰ کارمند آن حزب بقتل رسيده اند.
XS
SM
MD
LG