لینک های دسترسی

اوباما و جو بایدن - مسایل مربوط به اقتصاد و بیکاری


سناتور بارک اوباما و جو بایدن هردو در مورد اقتصاد و بیکاری صحبت کردند - موضوعاتی که جان مککین، نامزد حزب جمهوریخواه، راه حل هیچ یک ازین مشکلات را در بیانات خود ابراز نکرد.

سناتور اوباما خاطر نشان ساخته است که سطح بیکاری در مشیگن بیشتر از دوازده فیصد است و دو چند بیشتر از سطح ملی میباشد.

ولی کاندیدان از حزب جمهوری خواه مککین و سارا پیلن بیشتر در مورد مقاومت حزب خود سخن گفته و بیشتر از تغیر مسیر اجرآت در واشنگتن حرف زدند.

در مورد بی کاری، بیمه صحی، موضوعات محیطی خاموشی حزب جمهوری خواه خیلی واضح بوده است.

جان سایدز، کارشناس امور ستراتیژی از همین حالا اقبال دموکراتها را در مسائل عمده طی مراحل اول ظهور شان در مبارزات مشاهده میکند.

"من فکر میکنم اکنون آنچه را که ما مشاهده میکنیم نقش تازه ای ستراتیژی میباشد که دموکراتها آنرا در مبارزات انتخاباتی عمومی بکار خواهند برد.

مسئله ای که در افکار عامه در اولویت قرار دارد اقتصاد است."

اوباما دو نژادی بوده و فرزند مادریست که اهل تکساس است و پدر او افریقائی الاصل میباشد. اوباما که فارغ التحصیل پوهنتون هاروارد است، از معاش بسیار بلند صرف نظر کرده و در شیکاگو با معاش کم کار کرده است.

بایدن با وجود سه سال تجربه ای کاری اش در مجلس سنا، با استفاده روزانه از قطار آهن بمنظور رفت و آمدش در شهر واشنگتن به همراهان سفر خود چگونگی شخصیت خود را واضح ساخته است.

بعوض داشتن یک زندگینامه ای استثنائی، سابقه ای بایدن منحیث عضوی از اعضا و پسر خانواده مربوط طبقه کارگر او را واضحاً از اوباما متمایز میسازد.

بایدن بحیث رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنا کار کرده است و تجربه ای زیادی در امور مشی خارجی دارد.

ستیفن هس دانشمند امور ریاست جمهوری میگوید تجربه بایدن توازن بیشتر را ایجاد میکند. او جهان را میشناسد و ممکن از میان سناتور های ایالات متحده او یگانه کسیست که درک بهتر دارد.

بایدن هنوز با آنچه که بعضی ها آنرا یک امر حساس در مناظره با سارا پیلن تازه وارد - کسیکه در میدان سیاست سابقه ای چندانی ندارد، میبینند.

اوباما میگوید او و بایدن حاضر به مباحثه با کاندیدان حزب جمهوری خواه هستند، زیرا آنها نسبت به رقبای جمهوریخواه، برای آوردن تغیر، اماده تر و مجهز تر اند.

XS
SM
MD
LG