لینک های دسترسی

تقاضای مسوولین یونیسف یونسکو و سازمان صحی جهان در مورد افغانستان


مسوولین یونیسف یونسکو و سازمان صحی جهان امروز در یک کنفرانس خبری در کابل از همه گروه ها و جوامع تقاضا نمودند تا تعهدات شان را به خاطر رعایت حقوق کودکان به زنده گی از طریق دریافت خدمات صحی، به شمول دریافت واکسین ضد فلج کودکان و دسترسی بی خطر به آموزش و پرورش به دور از سیاست و جنگ در ساحه، تجدید کنند.

قرار است از بیست یکم سپتمبر تا بیست و سوم ماه سپتمبر از روز جهانی صلح تجلیل بعمل آمده و بر یک اعشاریه هشت ملیون نوزاد و کودکان زیر سن پنجسال، واکسین ضد پولیو در ولایت های نا امن افغانستان اجرا گردد.

دفتر ملل متحد در کابل میگوید قرار است شبکه نهاد های جامعه مدنی افغان روز جهانی صلح را بروز یکشنبه در تمام افغانستان تجلیل نمایند.

همچنان، ایالات متحده میگوید که حکومت افغانستان به پیشرفت های در کوشش برای کاهش تولید تریاک نائل امده است.

طبق گزارش جدید وزارت خارجه، هژده ولایت این کشور اکنون عاری از کشت خشخاش میباش. بیشتر این ولایات در شمال افغانستان واقع اند.

ضمنا، امروز وزارت داخله طی مراسمی به یک گروه چهار صد و پنجاه نفر سند فراغت از برنامه اموزشی مبارزه علیه مواد مخدر را اهدا نمود.

جنرال داود، معین بخش مبارزه با مواد مخدر در وزارت داخله در این مراسم گفت کمک مالی به این تعداد توسط سفارت ایالات متحده در افغانستان صورت گرفته است و امسال در ولایت هلمند در پروسه محو کشت کوکنار به اموزش این تعداد افسران احتیاج مشاهده شد.

XS
SM
MD
LG