لینک های دسترسی

Breaking News

شدت در  خدمات، تماس ها و ارتباطات بین المذهبی در امریکا


در امریکا طی چند سال اخیر گفت و شنود بین ادیان مختلف قوت یافته است. اکنون، مخصوصا پس از حادثه یازدهم سپتمبر، رهبران مذهبی ادیان مختلف در ایالات متحده، بیشتر با هم تبادله نظر نموده و با خدمات مشترک مذهبی و بشری، همدیگر خود را بیشتر درک کرده اند.

و در سانفرانسیسکو رهبران مذهبی فراتر از تنها تفاهم عمل می کنند. طبق گزارش فائزه المصری، خبرنگار صدای امریکا، شورای بین الادیان این شهر در حال کمک به حل مشکلات عاجل تر این اجتماع است.

"اعضای شورای بین الادیان شهر سانفرانسیسکو، خدا را از راه های مختلف پرستش میکنند، اما آنها با زندگی در مجاورت هم، چیز های مشترکی زیادی با هم دارند.

ولی تفاوت های هم موجود است. ما تفاوت ها را پنهان نمی کنیم. من یک یهودی هستم و مثل یک دوست مسیحی یا دوست مسلمان خود عبادت نمی کنم، اما این بدان معنی نیست که ما نمی توانیم دوست و همکار هم باشیم."

جان اودا، عضو شورای بین المذهبی در سان فرانسیسکو میگوید: " بعد از حادثه یازدهم سپتمبر وقتی ما در مورد دستگیری و اخراج و استنطاق بسیاری از مسلمانان توسط حکومت، بدون کدام دلیل، آگاهی حاصل نمودیم، ما تصمیم گرفیتم از مسلمانان بیشتر حمایت کنیم. بنابرین، ما برنامه های افطاری را با مسلمانان آغاز کردیم. این برنامه ها در مورد دوستی با همسایه است."

سلیمان غالی، یک تن از اعضای جامعه اسلامی سانفرانسیسکو میگوید افطار بین ادیان در طول ماه رمضان، حالا در امریکا یک امر رایج میباشد. این فرصت دیگریست برای مسلمانان تا مفاهیم کلیشه یی در مورد اسلام را از خود دور نمایند. غالی میگوید کار با شورای بین الادیان فرصت های زیادی را برای انجام این کار فراهم می سازد.

" ما از مردم می خواهیم بدانند که مسلمانان به ادیان دیگر احترام قایل اند. ما از مردم می خواهیم این را باور کنند که مسلمانان به مردم و اجتماعی که در آن زندگی می کنند، اهمیت قائل هستند. مثلا اگر ضرورتی به سر پناه برای نیاز مندان باشد، ما حاضر هستیم جای خود را در اختیار شان قرار دهیم. و یا اگر ضرورت به تسهیلات برای بر گزاری مجالس مذهبی و اجتماعی باشد، ما میتوانیم مسجد را در اختیار شان قرار دهیم."

کشیش مایکل پاپاس، آمر اجرایوی این شورا میگوید برای دوام کار با همدیگر این گروه همکاری نسل جوان تر را می طلبد.

" ما تلاش داریم یک گروه جوان بین الادیانی را در شهر سانفرانسیسکو ایجاد نماییم و کوشش کنیم روحیه همکاری و توسعه و ترویج خدمات بین الادیانی در جوانان زنده و پرورش نماییم."

کشیش مارک اندروس میگوید او در مورد بالقوه بودن گفتگو بین ادیان نه تنها در سانفرانسیسکو و ایالات متحده بلکه درسرتاسر جهان خوش بین است.

اعضای شورای بین الادیان سان فرانسیسکو به کار شان ایمان دارند. آنها امیدوار هستند خدمات شان برای اهالی شهر زمینه بهتر صلح و مفاهمه را فراهم سازد.

XS
SM
MD
LG