لینک های دسترسی

هلاکت صد تندرو در لشکرگاه


قواي افغان و بين المللي ميگويند طي دو درگيري در ولايت هلمند حدود صد تن از تندروان طالبان بقتل رسيدند.

مامورين افغان ميگويند ميگويند قواي ناتو و افغان يک حملۀ تندروان را بر لشکرگاه، مرکز ولايت هلمند، عقب زدند.

آنها ميگويند عساکر با حمايۀ قوای هوايي حدود ۶۰ تن از طالبان را که کوشش داشتند با اسلحۀ ثقيل از سه جهت بر لشکر گاه حمله نمایند، کشته اند.

مامورين ميگويند ۴۰ تندرو ديگر طي يک عمليات سه روزه ايکه بروز شنبه در ولسوالي نادعلي ولايت هلمند به پايان رسيد، بقتل رسيدند. اين تلفات از طرف کدام منبع مستقل ديگر تأييد نگرديده است.

جنرال امريکايي ديڤيد مک کيرنين ميگويد که وي از هيچگونه تلفات ملکي طي درگيري در لشکر گاه نشنيده است.

وي گفت قواي بين المللي ازين نگراني که افغانها به حمايت شان از عساکر پايان خواهند داد، اقدام بي سابقه ايرا براي جلوگيري از تلفات ملکي در نظر گرفته بود.

سترجنرال دیوید مک کرنین، قوماندان آیساف در افغانستان همراه با جنرال اکرم خان، معاون وزارت دفاع افغانستان، امروز در یک نشست خبری گفتند که در عملیاتی که از شب گذشته توسط سربازان ناتو و اردوی ملی افغانستان آغاز گردید و تا امروز ادامه داشت، ده ها نفر از شورشیان طالب به هلاکت رسیدند.

وی گفت در این عملیات هیچ فرد ملکی به هلاکت نرسیده است

وی همچنان اضافه کرد ما خلاف گفته کسانی که از بیرون و بدون آگهی از وضعیت این کشور ادعا مینمایند که جنگ دربرابر طالبان ناکام خواهد بود در این مبارزه پیروز خواهیم شد.

و طبق یک خبر دیگر، در اعلامیه یی که از جانب حکومت افغانستان بنشر رسید حامد کرزی رئیس جمهور افغانستان حمله یی را که بر منطقه اورکزی در بخش قبایلی پاکستان صورت گرفت و باعث کشته و زخمی شدن بیش از سیصد تن گردید محکوم نمود.

و انرا کار شبکه القاعده و دهشت افگنان منطقوی خواند بروز جمعه یک بم گزار انتحاری در منطقه قبایلی اورکزی در میان صد ها سران قبایلی که برای ایجاد یک قوای ضد القاعده و طالبان جمع شده بودند خود را منفجر ساخت که یکی از مهلک ترین حملات در طول این هفته بشمار میرود
XS
SM
MD
LG