لینک های دسترسی

کشته شدن ۱۴ طالب و دو فرد ملکي در جنوب افغانستان


قواي نظامي ايالات متحده در افغانستان ميگويد، عساکر افغان وبين المللي در تازه ترين جنگ با تندروان طالبان در حالي ۱۴ تندرو طالب را کشته اند که در اثر شليک راکت تندروان بيک خانه، دو عضو آن خانواده بقتل رسيده است.

عساکر تحت رهبري ايالات متحده و افغان مي گويند آنها در اوايل امروز دوشنبه پنج تندرو را در ولايت غزني به قتل رسانيده اند.

نُه تندرو طالب در يک عمليات ديگر درعين منطقه روز يکشنبه کشته شدند.

تلفات افراد ملکي زماني رخداده که يک راکت که هدف آن پايگاه قواي خارجي در ولايت خوست بود ، بهدف آن ني ،اما بيک خانه اصابت کرد.

يک زن مسن ويک طفل در اين حمله کشته شدند. سه فرد ديگر زخمي شده اند.

اين جنگ درحالي رخ داد که قوامدان ارشد قواي ناتو در افغانستان جنرال قواي نظامي ايالات متحده ديڤيد مکرنن روز يکشنبه از آن گزارش هاي مطبوعاتي انتقاد کرد که ادعا داشت ، قواي ناتو و افغان جنگ را مي بازند.

ولي اين جنرال معروف امريکايي ادعان داشت که براي جنگ با تندروان به قواي بيشتري ضرورت دارد.

جنرال مکرنن به خبرنگاران در کابل گفت قواي بين المللي همچنان بطور بي سابقۀکوشيده اندتا جلوتلفات افراد ملکي را بگيرند.

اين تبصره در حالي صورت گرفت که نيرو هاي افغان و بين المللي گفتند در حدود يکصد جنگجوي طالب در دو نبرد جداگانه در ولايت هلمند به قتل رسيده اند.

آنها ميگويند که عساکر با حمايۀ قواي هوايي، حدود ۶۰ طالب را که کوشش داشتند بااسلحۀ ثقيل از سه جهت بر لشکر گاه حمله کنند، کشته اند.

اين تلفات بطور مستقل تائيد نشده است.

جنرالن مکرنن ميگويد، در بارۀ تلفات افراد ملکي در جنگ لشکر گاه، کدام گزارشي نشنيده است. طالبان حضور مشهودي در ولايت هلمند،

عمده ترين ولايت توليد ترياک افغانستان، دارند. مقامات مي گويند شورشيان ارتباطات شان را باساير تندروان و قاچاقبران مواد مخدردر محل قايم نموده بودند.

XS
SM
MD
LG