لینک های دسترسی

حامد کرزی قتل مسافرین بس را محکوم نمود


اعلامیه ریاست جمهوری، کابل: حامد کرزی ریس جمهور افغانستان کشتن بیست و هفت مسافر ملکی را در ولسوالی میوند ولایت کندهار بی رحمانه خوانده، به شدت محکوم کرد.

طالبان روز پنجشنبه دو بس مسافر بری را در منطقه"خاک چوپان" ولسوالی میوند ولایت کندهار متوقف کردند، شش مسافر آنرا بلافاصله بی رحمانه در کنارسرک سربریدند و هفتادو هفت تن دیگر را با خود به منطقه "نهرسراج" ولایت هلمند بردند و در آنجا بیست و یک تن شان را به قتل رساندند. از سرنوشت سایر مسافرین اختطاف شده هنوز معلوماتی در دست نیست.

رئیس جمهور قتل مسافران بی گناه ملکی را کار مزدورانی دانست که در جاهلیت مطلق دستور دشمنان افغانستان را کورکورانه اجرا می کنند.

رئیس جمهور تصریح کرد که کشتن مسافران بی گناه ملکی تحت هر نام و بهانهء که صورت گیرد، در ضدیت مطلق به تمام اصول و اخلاق افغانی قرار دارد و کسانی که به کشتن این مسافران دست زدند، در حقیقت امر جنایتکارانی هستند که میخواهند، راه های افغانستان را ناامن سازند و جلو رفت و آمد آزاد و مصون مردم را بگیرند.

حامد کرزی همچنان خاطرنشان ساخت افرادی که دست به این عمل زشت و ناجوان مردانه زدند، باید بدانند که افغان ها آنها را بخاطر ارتکاب این جنایت هولناک و غیر انسانی شان هرگز نمی بخشند و سرانجام انتقام خون شهدا را خواهند گرفت.

رئیس جمهوری اسلامی افغانستان به فرد فرد فامیل های شهدا مراتب تسلیت و همدردی خویش را اظهار نموده و از بارگاه خداوند بزرگ برای شان صبر جمیل استدعا می نماید.

گفتنی است که طالبان برخلاف ادعای شان مبنی بر انصراف از عمل سربریدن، هنوز هم به صورت بی رحمانه و بدون محاکمه به سربریدن افراد بی گناه از روی سرک ها و از داخل وسایط مسافر بری دست می زنند.

این امر نشان می دهد که آنها بر هیچ قول و وعده شان پابندی ندارند.

همچنان طالبان برخلاف آنچه ادعا کرده اند، در ولسوالی میوند خون افراد بی گناهی را به زمین ریختند که هیچ ارتباطی به اردوی ملی افغانستان نداشتند. منسوبین اردوی ملی هنگام رفت و آمد از وسایط نظامی و یاهم طیاره استفاده می کنند و به آنها هدایت داده شده است تا به هیچ صورت در وسایط شخصی سفر نکنند.

نشر از دفتر سخنگوی رئیس جمهور

XS
SM
MD
LG