لینک های دسترسی

بوچر: پاکستان چک سفيد برای اقتصادش دريافت نخواهد کرد


يک ديپلومات ارشد ايالات متحده ميگويد، جامعۀ جهاني براي کمک به اقتصاد پراز مشکلات پاکستان، يک اقدام منسجم اتخاذ خواهد کرد.

رچارد بوچر، معين وزارت خارجۀ امريکا امروز به خبرنگاران در اسلام آباد گفت، اما پاکستان «پول نقد پيش پرداخت» دريافت نخواهد کرد بلکه در عوض هرکمک مالي براي بخشهاي خاص خواهد بود.

مفسرين ميگويند پاکستان به حد اقل دو مليارد دالر بطور عاجل ضرورت دارد تا اقتصادش را ثبات بخشد و از اين هم پول بيشتري براي تاديۀ قروضش ضرورت دارد.

ايالات متحده بخشي از گروهيست بنام «دوستان پاکستان » که در جلسۀ بحران اقتصادي ماه آينده مشکلات اقتصادي پاکستان را مطرح خواهد ساخت.

بوچر همچنان از پاکستان بخاطر اقدام عليۀ تندروان در امتداد سرحد با افغانستان تمجيد نمود.

او امروز مسايل امنيتي را با آصف عالي زرداري رئيس جمهور و يوسف رضا گيلاني صدْراعظم پاکستان مورد بحث قرارداد.

اين ديپلومات امريکايي ميگويد، او مساعي را مورد بحث قراررداد که افراد بيشتري را در پيوستن عليۀ جنگ با تندروان و گروه هاي بنياد گرا جذب نمايد. او گفت مساعي در جريان است که از مربيون نظامي امريکايي براي تعليم دهي قواي شبه نظامي در عمليات مناطق قبايلي، استفاده شود.

بوچر،روز يکشنبه با امير حيدر خان هوتي وزير اعظم ايالت سرحد شمالغرب، در شهر نا آرام پشاور ملاقات کرد.

در جريان مذاکرات روزيکشنبه در پشاور،هوتي به آقاي بوچر گفت، ميخواهد مشکلات سياسي را از طرق گفت وشنود صلح آميز حل وفصل کند.

پاکستان از ايالات متحده بخاطر انجام حملات راکت بر تندروان مظنون القاعده وطالبان در امتداد سرحد پاکستان با افغانستان انتقاد کرد.

واشنگتن ميگويد،جنگجويان از پاکستان بحيث پايگاه حملاتشان برعساکر امريکايي وافغان درافغانستان استفاده ميکنند.

بوچر روز شنبه با رحمان ملک وزير داخلۀ پاکستان در اسلام آباد ملاقات کرد.

XS
SM
MD
LG