لینک های دسترسی

نگاهی بر زندگی، شخصیت و فعالیت های براک اوباما


براک اوباما 47 ساله و متولد ابالت هاوایی ایالات متحده است. پدر او از کنیا و مادرش امریکایی از ایالت کنساس است. اوباما مدتی از دوران طفولیت اش را در اندونیزیا سپری کرده و سپس در پوهنتون کلمبیا در امریکا و در فاکولته حقوق هاروارد، تحصیل کرده است.

براک اوباما منحیث سازمان دهنده اجتماعی در مناطق فقیر نشنین شیکاگو کار کرده است. او در سال 2004 سناتور ایالات متحده انتخاب گردید. در همان سال اوباما در جلسه ملی دموکرات ها خطابه کلیدی ایراد کرد و این سخنرانی او را در سطح ملی، مورد توجه قرار داد.

حامیان اوباما، او را به خاطر سخنرانی های اش در مورد امید و آرزوی امریکاییان، مورد تحسین قرار داده اند. اوباما در انتخابات اولیه سریعا نامزدی حزب دموکرات را بدست آورد و سناتور هیلری کلنتن سبقت جست.

کمک های مالی عظیم تیم مبارزات انتخاباتی اوباما، او را قادر ساخت از طریق امواج رادیو و تلویزیون پیام های تبلیغاتی را نشر کند. برخی از متخصصین میگویند اوباما در تیم مبارزات انتخاباتی اش به حد کمال رسیده است.

او اعتماد به نفس دارد و همچنان دارای سبک خاص در پیشبرد امور ریاست جمهوری است. براک اوباما به اروپا، عراق و افغانستان، با هدف تقویت اعتبارش در امور نظامی و مسائل خارجی سفر کرد. برخی از اظهارات او در مورد اصلاحات در بخش مالیات، او را در معرض انتقاد جمهوری خواهان قرار داد.

جمهوری خواهان میگویند اوباما میخواهد سرمایه را در کشور پخش و تقسیم کند.

تیم مبارزات انتخاباتی اوباما از لحاظ تاریخی در یاد ها باقی خواهد بود. تحلیل گران میگویند تیم مبارزات انتخاباتی براک اوباما به جوانان که در سالهای اخیر نقشی نداشتند، نیرو بخشید و تصورات مردم را درسرتاسر جهان تسخیر کرد.

اوباما در روز انتخابات ریاست جمهوری چهارم نومبر، در آرائ هیات نمایندگان 349 رای به دست آورد و پیروز شد.

براک اوباما در بیستم ماه جنوری سال 2009 میلادی به حیث چهل و چهارمین ریس جمهور ایالات متحده درحالیکه جوزف بایدن معاون اش است، حلف وفاداری یاد خواهد کرد و وارد قصر سفید خواهد شد.

در یک خبر دیگر، مامورین المپیک جاپان اظهار نگرانی نموده اند که انتخاب براک اوباما به ریاست جمهوری ایالات متحده، ممکن است پیشنهاد توکیو برای میزبانی مسابقات المپیک 2016 کم رنگتر و امکان انتخاب شیکاگو برای میزبتنی را بیشتر سازد. شیکاگو محل تولد اوبا است.

همراه با توکیو، مادرید هسپانیه، ریو دی جنیرو برازیل در دعوی طلبی میزبانی مسابقات 2016 قرار دارند.

رئیس کمیته ملی المپیک جاپان روز چهارشنبه گفت نمیداند زمانیکه اقای اوباما شهر شیکاگو را پیشنهاد کند، عکس العمل کمیته بین المللی المپیک چگونه خواهد بود.

تومیاکی فکودا، عضو ارشد اجرایوی کمیته المپیک جاپان میگوید شهرت اوباما و توانائی نطق او امکانات را برای جاپان مشکلتر میسازد.

XS
SM
MD
LG