لینک های دسترسی

نیویارک تایمز: حملات مخفی بر القاعده در کشور های که با امریکا در جنگ نیستند


روزنامۀ امریکایی نیویارک تایمز خبر میدهد که قوای نظامی این کشور از سال ۲۰۰۴ بدینسو بیش از ده حملۀ مخفی، علیۀ القاعده و سایر گروه های دهشت افگن را در سوریه، پاکستان و سایر کشور ها، انجام داده است.

روزنامۀ نیویارک تایمز امروز دوشنبه از منابع ارشد، ولی معرفی نشدۀ امریکایی، نقل قول کرده است که گفته اند این حملات توسط 'فرمان مخفی' دانلد رمسفلد، وزیر دفاع سابق امریکا، صلاحیت داده شده و توسط جورج بش، رئیس جمهور ایالات متحده، تصویب شده است.

روزنامه میگوید، این فرمان، قوای نظامی ایالات متحده را صلاحیت میدهد تا در کشور های که با ایالات متحده داخل جنگ نیستند، علیه القاعده عملیاتی های را انجام دهد.

روزنامه مینویسد این فرمان ۱۵ تا بیست کشور را مشخص میسازد که گمان میرود در آنها تندروان القاعده یا فعال اند و یا پناهگاه های دارند.

این کشور ها شامل سوریه، پاکستان، یمن، عربستان سعودی و سایر کشور ها در خلیج فارس میشود.

روزنامۀ نیویارک تایمز میگوید، در یکی از این عملیه ها، قوای خاص بحری ایالات متحده بر یک مجتمع تندروان مظنون در منطقۀ باجور پاکستان در امتداد سرحد افغانستان، حمله کرده اند.

به قول نیویارک تایمز، مقامات امریکایی ویدیو تیپ این عملیات را در جریان انجام آن، در دفتر مرکزی CIA در ورجینیا، مشاهده کرده اند.

XS
SM
MD
LG