لینک های دسترسی

حمله بر دفاتر دولتی قندهار ۶ نفر را هلاک ساخت


مقامات افغانستان میگویند یک بم افگن انتحاری بر یک مجتمع دفاتر حکومتی در شهر قندهار حمله کرده شش تن را کشت و حد اقل ۴۰ تن دیگر را زخمی ساخت.

مقامات امروز چهارشنبه گفتند حمله کننده یک لاری حامل مواد منفجره اش را در حالی منفجر ساخت که در خارج عمارت ولایت و دفتر استخبارات میراند.

دو کارمند استخباراتی و چندین عابر کشته شده اند.

این انفجار همچنان دو عضو شورای ولایتی را در خانه های نزدیک آن محل، زخمی ساخت.

ولی کرزی، برادر حامد کرزی، رئیس جمهور افغانستان در وقت این حمله در دفتر حکومتی ولایت قندهار موجود بود، اما به وی صدمه ندیده است.

مقامات میگویند، قبل بر این در شهر قندهار دو مرد سوار بر موتر سایکل بسوی یک گروه از دختران که بسوی مکتب میرفتند، تیزاب پاشیدند.

رئیس جمهور حامد کزری هر دو حمله را محکوم کرد و آنرا "اعمال بیرحمانه توسط دشمنان صلح و رفاه" خواند.

پولیس منطقه را محاصره کرد و آمبولانسها بسرعت بسوی محل واقعه روان شدند. هیچ کس و یا گروهی مسئولیت این حمله را مدعی نشده است.

ولایت قندهار سنگر مستحکم طالبان تلقی میشود.

از جانب دیگر، (رچارد بلانچت) سخنگوی ناتو امروز چهارشنبه در کابل اظهار داشت که حملات تندروان در پایتخت در سه سال گذشته، کاهش یافته اما اذعان داشت که فعالیتهای جنایتکاران، درک واقعی وضع امنیتی را صدمه رسانیده است.

همچنان وزارت دفاع افغانستان میگوید طی دو روز اخیر، ضمن عملیات اتل در ولایت قندهار، هفتاد فرد مظنون مسلح را گرفتار نموده و برای تحقیقات بیشتر به ادارهء امنیت ملی سپرده است.

جنرال ظاهر عظیمی، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان، امروز طی یک کنفرانس مشترک مطبوعاتی با سخنگویان قوای ائتلاف و ایساف در کابل گفت عملیات نظامی موسوم به اتل، دو روز قبل در قندهار آغاز شده و در آن، دو قوماندان طالبان به نام های حیات اله و محمد داود نیز دستگیر شده اند.

وی همچنان از افزایش حملات تندروان بر اردوی ملی نیز خبر داد.

از سوی دیگر دگروال گریگ جولیان سخنگوی نیرو های ائتلاف در مورد تلفات ملکی گفت، آنها با ایساف یکجا برای جلوگیری از تلفات ملکی روی یک طرح کار میکنند. دگروال جولیان گفت، از حملات هوایی باید به حیث آخرین وسیله استفاده شود.

XS
SM
MD
LG